Sokół przegrał, lecz nie poddał się bez walki (zdjęcia)

Ostatnia niedziela była okazją na zobaczenie naszej lokalnej drużyny koszykówki w akcji przeciwko liderowi swojej grupy. Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka zagrał przeciwko MKS Znicz Basket Pruszków w hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10.

2024/02/sokol-vs-znicz-basket-jpg_65dca19031e4f

O przebiegu spotkania niech wypowie się sama drużyna:

- Dziś wyraźnie przegrywamy z MKS Znicz Basket Pruszków 68:96, ale... przegrywamy po walce. Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników "daliśmy z siebie wszystko". Ciężko było toczyć wyrównany mecz, bo wzrost, siła i doświadczenie były po stronie naszych dzisiejszych rywali.
Brakowało nam atutów zwłaszcza na podkoszowych Znicza, którzy wykorzystali swoją przewagę w ataku, a twardą obroną skutecznie potrafili zastopować nasze wejścia pod kosz. Już w pierwszej połowie otrzymaliśmy" aż 6 bloków. W przerwie wyciągnęliśmy wnioski m. in. by nie pchać się na siłę pod kosz i w III i IV kwarcie zaczęliśmy grać trochę lepiej. Wpadło też kilka trójek. Mimo przegranej 28 punktami, zagraliśmy bardzo dobry mecz, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualny skład meczowy. Ambitna gra do końca i zmiana taktyki pozwoliła wygrać ostatnią kwartę 23:15 - podaje w swojej relacji Sokół.

Z tą wypowiedzią raczej na pewno zgodziliby się obecni tego wieczoru na trybunach i pod nimi kibice, którzy od początku do końca głośno dopingowali zawodnikom lokalnego zespołu II ligi koszykówki mężczyzn. Każdy sukces nagrodzony radosnymi okrzykami, każda akcja zaakcentowana skandowaniem m. in. "Sokół! Sokół!", "Sokół, do boju!" czy też "Defense, Sokół, Defense!" (z ang. "Obrona"). Zapewne dodawało to morale sportowcom, którym nie zabrakło tego dnia ambicji i woli walki - walczyli do końca, starając się o jak najlepszy wynik. Mimo wyniku spotkania, widać było, że fani drużyny póki co się nie zrazili i pewnie jeszcze nie raz przyjdą kibicować koszykarzom podczas ich kolejnych zmagań.

Sokół przegrywa mecz z wynikiem 68:96. Najlepszym strzelcem Sokoła był Adam Anusewicz, który zdobył 13 pkt, a dla gości 19 pkt rzucił Mateusz Itrich. Życzymy szczęścia naszej lokalnej drużynie, kiedy dojdzie do kolejnego spotkania z kolejnym rywalem!

Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 68:96 MKS Znicz Basket Pruszków