Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe


Martyna leci do Urugwaju!

Przed Martyną Wardaszką kolejne wyzwanie. 2 marca reprezentacja Polski w odmianie siedmioosobowej wyleci do Urugwaju.

2022/01/wardaszka-jpg_61df14a92dc62

Biało-czerwone od 8 do 10 marca wezmą udział w drugim turnieju kwalifikacyjnym do World Sevens Series. Polki w grupie zmierzą się z zespołami z: Czech, Paragwaju oraz Chin. Wśród powołanych do kadry znalazła się Martyna Wardaszka, która pochodzi z Kalinowa. Uczyła się w Jasienicy oraz w Ostrowi Mazowieckiej. 

- Na swój pierwszy trening rugby trafiłam pod koniec 2018 roku w Warszawie. Z drużyną Legii Warszawa poznałam pierwsze zasady i zyskałam podstawowe umiejętności  Jestem wdzięczna, bo to dzięki temu zespołowi poznałam i zaangażowałam się w rugby. Obecnie gram w gdańskiej drużynie - Biało-zielone Ladies. Myślę, że był i jest to owocny czas. Trenuje z dziewczynami, które w większości są reprezentantkami kadry narodowej. Mogę zatem się rozwijać i uczyć od najlepszych - mówi 30-latka.

Martyna przyznaje, że gra w reprezentacji to sporo podróży. - Nie sądziłam, że jeszcze w życiu spotkają mnie takie przygody. Byłam już w wielu europejskich krajach: Francji, Niemczech, Portugalii, Danii, Hiszpania, ale także: w RPA , Tunezji czy w Dubaju. Takich wyjazdów nie możemy nazwać wakacjami. Dwa razy dziennie trenujemy, analizujemy mecze, mamy czas na regenerację. Oczywiście, jest czas na zwiedzanie czy relaks na plaży, ale jest to zazwyczaj jeden dzień na cały wyjazd. Przede mną wizyta w Urugwaju - dodaje.


Wszystkie mecze będzie można zobaczyć na Rugbypass Tv. Rozpiska według polskiego czasu. 
Piątek
godz. 16:58  Polska - Czechy 
godz. 21:48  Polska - Paragwaj 
Sobota
godz. 17:05  Polska - Chiny

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.