Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Edukacja


Pochwal się talentem i wiedzą o bezpieczeństwie na wsi!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) z radością ogłasza organizację XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci. Konkurs w 2024 roku nosi hasło "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy" i jest skierowany do młodych mieszkańców terenów wiejskich, uczniów szkół podstawowych. Inicjatywa ta ma na celu podnoszenie świadomości na temat bezpieczeństwa i zdrowia w kontekście życia oraz pracy na gospodarstwie rolnym.

2024/03/widok-z-gory-pedzli-z-paleta-i-farba-23-2148591213-jpg_65e58ea2917ec Fot. zdjęcie podglądowe

Celem konkursu jest nie tylko promowanie pozytywnych zachowań związanych z bezpieczną pracą i zabawą w obrębie gospodarstw rolnych, ale również popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, które nie powinny być powierzane osobom poniżej 16 roku życia. Działania te wpisują się w szeroko zakrojoną misję KRUS, mającą na celu zapobieganie wypadkom przy pracy oraz rolniczym chorobom zawodowym.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, wykorzystując dowolną technikę. Prace te powinny obrazować działania podejmowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach projektu "Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś", mające na celu upowszechnianie wiedzy o sposobach zapobiegania wypadkom przy pracy.

Konkurs przewiduje ocenę prac w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz IV-VIII szkół podstawowych. Ocena odbywać się będzie według kryteriów takich jak zgodność z tematyką konkursu, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu tematu, a także walory estetyczne zgłoszonej pracy. Ważne jest, by każdy uczestnik konkursu zgłosił tylko jedną pracę plastyczną.

Termin przesyłania prac do Powiatowego Zespołu KRUS w Ostrowi Mazowieckiej mija 5 kwietnia 2024 roku. Wszystkie prace należy przesyłać za pośrednictwem szkół.

KRUS zachęca również do odwiedzenia swojej strony internetowej, gdzie w zakładce Prewencja → Informacje ogólne → Materiały popularyzatorskie znajdują się materiały edukacyjne. Dzięki nim dzieci mogą dowiedzieć się więcej o sposobach dbania o własne bezpieczeństwo, m.in. poprzez film "Gra o zdrowie i bezpieczeństwo" oraz szkolenie e-learningowe "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".

Zachęcamy do udziału w konkursie i zapraszamy do kontaktu z Placówką Terenową KRUS w Ostrowi Mazowieckiej dla uzyskania dodatkowych informacji na temat konkursu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.