Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Taniec


Ostrowski Styl, część pierwsza - Ostrów Freestyle Battle (zdjęcia)

Po upamiętnieniu "Żołnierzy Wyklętych" w ostatni piątek, przyszedł czas na pełen wrażeń weekend. I choć jeszcze w niedzielę odbył się związany z nimi bieg, te dwa wolne dni zrobiły też z Ostrowi Mazowieckiej stolicę tańca.

2024/03/ostrowski-styl-cz-1-jpg_65e8398f66fcd

Zorganizowany przez tutejsze Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Ostrów Mazowiecka taneczny turniej odbył się w hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10 - tak, to właśnie były dni Ostrowskiego Stylu 2024! Dla tych z Was, którzy nie wiedzą na czym on polega, organizatorzy śpieszą z wyjaśnieniem:

- Zawody taneczne Ostrowski Styl skierowane są do dzieci, młodzieży oraz dorosłych z branży tanecznej z Polski oraz zagranicy. W poprzedniej edycji zawodów wzięło udział ok. 1500 uczestników z Polski, Ukrainy i Japonii oraz przyjezdnych gości. Celem wydarzenia jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego stylu życia, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu i rozwijania talentów, promowanie nowych form spędzania czasu wolnego, integracja środowiska tanecznego z Polski i zagranicy. Ostrowski Styl jest wyjątkowym wydarzeniem na tanecznej mapie Polski, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nadać mu unikalny charakter - podaje MDK.

W tym artykule skupimy się najpierw na pierwszym dniu tych międzynarodowych zawodów, 2 marca. Już od porannych godzin soboty trwała rejestracja dla tych, którzy nie zrobili tego przez Internet, zaraz obok wejścia do hali. Obok niej znajdowały się również otwarta restauracja Codzienna, z której pełnej przysmaków oferty skorzystała niejedna osoba w ciągu wydarzenia, oraz kilka przykładów przedmiotów z kolekcji Kurp Yeah oświetlonych neonowym, niebieskim światłem. Wszędzie można było spotkać też ochroniarzy, dbających o porządek i sprawdzających wszelkiego rodzaju wejściówki. Wchodząc przez główne drzwi MOSiR, aż po wejście do hali witały gości charakterystyczne plakaty Ostrowskiego Stylu wraz z programem obu dni.

Wchodząc na halę, napotykano ciemność rozświetloną jedynie kolorowymi reflektorami głównej sceny i światłami dochodzącymi z trybun oraz ścianki do zdjęć z logiem zawodów. Znalazły się również miejsca do rozgrzewki za kurtynami dzielącymi halę na trzy części. Choć po lewej stronie znajdowało się stanowisko z różnego rodzaju napojami i przekąskami dla uczestników wydarzenia, to środek skupił uwagę większości gości obu dni. Tam znajdowała się przygotowana specjalnie na turniej scena, na której znaleźli się przez większość dnia Jury oraz DJ. Ci pierwsi odpowiadali za ocenę występów i wybór zwycięzców, natomiast przepływ wszelkiego rodzaju pasujących do tego dniowych kategorii utworów był dziełem danego DJ-a.


1 dzień: Ostrów Freestyle Battle – 2 marca 2024:

- Breaking 1 vs 1 (do 11 lat, 12-15 lat, 16 i więcej lat),

- Hip Hop 1 vs 1 (do 11 lat, 12-15 lat, 16 i więcej lat).

Jury Breaking: Bboy Arczek (Artur Karapetya), Bboy Bruce Almighty, Bboy Nikita (Nikita Wasilewicz).

Jury Hip Hop: Surwi (Magdalena Rostkowska), Piotr Pi (Piotr Kaczmarek), Gorzki (Patryk Gorzkiewicz).

DJ: Dj Jakubeg (1 vs 1), Dj Zielak (1 vs 1).


Wszystkich zebranych w hali, zarówno zawodników jak i publiczność, przywitali Państwo Dyrektor MDK Marta Wójcik i MC Radzias (Radosław Kamiński). Swoim przysposobieniem, z pomocą oświetlenia i muzyki wprowadzili wszystkich w luźny, taneczny nastrój. W ciągu wydarzenia zapowiadali też każdy pokaz, a czasem też opowiadali różne kawały lub rozmawiali z tancerzami. Podczas jednego z finałów kategorii pojawił się na scenie i zabrał głos również Pan Burmistrz Miasta Jerzy Bauer. Przywitał wszystkich obecnych w hali ludzi, wypowiedział się o wydarzeniu, zachwycając się choćby ilością uczestników i życzył dobrych zawodów.


Wśród występujących pod sceną, na czarno-białym parkiecie w kratkę, znalazły się zdolne i utalentowane dzieci, młodzież i nawet doroślejsi tancerze. Przez następne ok. 12 godzin podczas swoich pojedynkowych występów wykazali się tym, co potrafią. Potężne pokazy, a zarazem tancerze leccy niczym pióro, potrafiący wykonywać szybkie i zwinne ruchy. Zaawansowane techniki pełne gracji i stylu, a jednak pełne charakteru danej osoby. Zawodnicy pokazali sobą, jak taniec potrafi być piękną formą ekspresji, pewnego rodzaju sztuką samą w sobie. W pewnym momencie na parkiecie pokazali swoje zdolności również Jury! I chociaż gratulujemy wszystkim za odwagę do występu przed dość sporą zebraną na trybunach, krzesełkach i ławkach przy parkiecie publicznością oraz determinację do walki o zwycięstwo, to tego dnia niektórzy okazali się według Jury lepsi od reszty (choć warto dodać, że czasami nie było łatwo im też wybrać zwycięzcę!).

W następujących kategoriach, wygrali niżej wymienieni zawodnicy:

a) Breaking 1 vs 1 do 11 lat:

1. Bboy Tedi,

2. Bboy One Kid Army,

3. Bboy ElectroSpike,

4. Bboy Quba.


b) Breaking 12-15 lat:

1. Bboy Lil Oli,

2. Bboy Bambus,

3. Bboy Johnny Killer,

4. Bboy Kłos.


c) Breaking 1 vs 1 powyżej 16 lat:

1. Bboy Stimul,

2. Bboy Volodya,

3. Bboy Johny Fox,

4. Bboy Fury.


d) Hip Hop 1 vs 1 do 11 lat:

1. Wiatrow Zosia,

2. Bublej Aleksandra,

3. Osińska Kami,

4. Markiewicz Maria.


e) Hip Hop 1 vs 1 12-15 lat:

1. Milana Wojciechowska,

2. OLEK,

3. Amelia Zadykowicz,

4. Katia.


f.) Hip Hop 1 vs 1 powyżej 16 lat:

1. Gleb,

2. Tina,

3. Szopen,

4. PoProstu Amelia.

Ponownie, gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim innym uczestnikom pierwszego dnia Ostrowskiego Stylu! Na koniec, ostatnie słowo dajemy organizatorom:

- Dzięki za dziś! Ostrów Freestyle Battle za nami, było mega niesamowicie! Widzimy się jutro, do zobaczenia! - napisał MDK

My również mamy nadzieję Was zobaczyć później, drodzy czytelnicy, gdyż jeszcze dziś pojawi się również foto-relacja z drugiego dnia tych tanecznych zawodów!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Ostrowski Styl, część pierwsza - Ostrów Freestyle Battle (zdjęcia)

1/38
2/38
3/38
4/38
5/38
6/38
7/38
8/38
9/38
10/38
11/38
12/38

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.