Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Taniec


Ostrowski Styl, część druga - Showcase (zdjęcia)

Kolejny dzień weekendu, kolejny raz tancerze pokazali na parkiecie swój styl. Ostrów Mazowiecka potrwała stolicą tańca jeszcze trochę, do prawie końca niedzieli.

2024/03/ostrowski-styl-cz-2-jpg_65e853ccd883b

Dla Tych z Was, drodzy czytelnicy, którzy nie wiedzą na czym polegał zorganizowany przez tutejsze MDK, MOSiR i Miasto Ostrów Mazowiecka taneczny turniej Ostrowski Styl 2024 mający miejsce w hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10, organizatorzy już go wyjaśniają:

- Zawody taneczne Ostrowski Styl skierowane są do dzieci, młodzieży oraz dorosłych z branży tanecznej z Polski oraz zagranicy. W poprzedniej edycji zawodów wzięło udział ok. 1500 uczestników z Polski, Ukrainy i Japonii oraz przyjezdnych gości. Celem wydarzenia jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego stylu życia, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu i rozwijania talentów, promowanie nowych form spędzania czasu wolnego, integracja środowiska tanecznego z Polski i zagranicy. Ostrowski Styl jest wyjątkowym wydarzeniem na tanecznej mapie Polski, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nadać mu unikalny charakter - podaje MDK.

Teraz czas skupić się na drugim dniu tych zawodów, czyli 3 marca. Ponownie od jeszcze młodych godzin dnia rejestracja prowadzona dla Tych, którzy nie wykonali jej przez Internet, szła już na pełnym obrocie, wraz z restauracją Codzienna i kolekcją Kurp Yeah znajdujących się obok niej. Ochroniarze dalej dbali o porządek i sprawdzanie wejściówek wszelakich gości, a plakaty i grafik wydarzenia wciąż też wisiały od wejścia do MOSiR aż po wejście do hali, ich czarno-fioletowa kolorystyka wpadająca w oczy przechodzących obok.

W samej hali było tym razem troszeczkę jaśniej, jednak nie na tyle, żeby zmienić zamierzony przez organizatorów nastrój. Po prostu reflektorów i świateł było więcej i zostały inaczej skierowane, żeby zakwaterować wszystkich obecnych tego dnia na turnieju - a było o wiele, wiele więcej osób niż nawet w obecną wtedy, dość sporą liczbę gości pierwszego dnia wydarzenia. Drewniane ławki, czarne krzesła i trybuny hali wypełniły się chętną do oglądania tanecznych wyczynów zawodników publicznością do tego stopnia, że otwarto nawet drugą, górną część trybun! Wciąż były jednak też obecne ścianka z logiem do zdjęć oraz stanowisko z różnej maści napojami i przekąskami, z których podobnie jak pierwszego dnia często korzystano. Ciemne kurtyny dalej dzieliły halę na trzy części o takiej samej funkcji, co pierwszego dnia. Na scenie wciąż był DJ, jednak Jury znaleźli się tym razem przy stoliku wśród publiczności przed parkietem.


2 dzień: Showcase – 3 marca 2024:

- Street Dance, Inne formy tańca, Taniec sceniczny (do 11 lat, 12-15 lat, 16 i więcej lat),

- Debiuty (do 8 lat, do 11 lat, 12 i więcej lat).

Jury: Grzegorz Pańtak, Łuksi (Łukasz Kukulski), Gorzki (Patryk Gorzkiewicz).

DJ: Dj Remi (Showcase).


Zawodników i publiczność znów przywitali Państwo Dyrektor MDK Marta Wójcik i MC Radzias (Radosław Kamiński), którzy wprowadzili w hali zamierzoną atmosferę swoim usposobieniem, muzyką i oświetleniem. Luźny i wesoły nastrój łatwo przełożył się wszystkim zebranym. W ciągu trwania spotkania zapowiadali też każdy występ, opowiadali żarty i gawędzili chwilę z tancerzami. Tym razem pomiędzy poszczególnymi kategoriami zostały zarządzone przerwy na odpoczynek uczestników i narady Jury co do wyników, podczas której był wolny parkiet dla każdego, kto chciał rozgrzać się na nim lub pokazać, co potrafi.

Co do samego parkietu, na nim wystąpiły tym razem grupy zdolnych i utalentowanych tancerzy z różnego rodzaju unikalną muzyką i choreografią. Dzieci, młodzież i dorośli pokazali przez kolejne ok. 9 godzin znów, jak taniec potrafi być jedną z najczystszych, najbardziej emocjonalnych form ekspresji. Ich gracja, niczym łabędzie, pewność siebie godna lwom, a synchronizacja tak szczelna, że trudno było doszukać się błędów bez wytrenowanego na to oka. Zachwyciło publiczność również wykorzystanie różnego rodzaju rekwizytów, jak np. wycinka szkolnego autobusu, latające w górę i wymachiwane w rytm flagi, artystyczne i symboliczne sceny oraz wiele, wiele innych. Kostiumy przywdziane przez tancerzy pasowały do tematyki ich pokazu lub też tego, co chcieli swoim występem przekazać. W połowie dnia ponownie Jury pokazali też, co potrafią. Mimo tego zachwycającego widowiska, zwycięzców mogła być tylko garść, nawet jeśli czasami trudno było ich wybrać.


W następujących kategoriach, wygrały niżej wymienione zespoły:

a) Showcase Debiuty:

- Do lat 8:

1. SMYKI,

2. Ardilla La flaca,

3. Gang Słodziaków,

4. 4Konekt Kids.

- Do lat 11:

1. Cuksy,

2. Lemono 8,

3. NON STOP,

4. URWISY.

- Do lat 12 i wyżej:

1. Soul&Base Juniors,

2. Rozrabiary,

3. O tak o,

4. POISON.


b) Showcase do 11 lat:

- Inne Formy Tańca do 11 lat:

1. KOCIAKI Z LA FLACI,

2. SKANDAL,

3. STRAŻNICY HERBÓW ŚNIADOWO JUNIOR.

- Street Dance do 11 lat:

1. URWISY,

2. SOUL&BASE KIDS,

3. RAKIETKI,

4. BLITZ KIDS.

- Taniec Sceniczny do 11 lat:

1. LAMONO 7,

2. TRAFIC MINI,

3. WYSZKOWSKI TEATR TAŃCA,

4. KOCIAKI Z LA FLACI.


c) Showcase 12-15 lat:

- Inne Formy Tańca 12-15 lat:

1. LA FLACA JUNIOR,

2. STRAŻNICY HERBÓW ŚNIADOWO.

- Street Dance 12-15 lat:

1. BLITZ SQUAD,

2. SOUL&BASE MINI CREW,

3. QUIZ,

4. ŁOBUZIARY.

- Taniec Sceniczny 12-15 lat:

1. LA FLACA JUNIOR,

2. JAZZY JUNIORS,

3. JAZZ JUNIOR (SZKOŁA TAŃCA 4KONEKT).


d) Showcase 30 lat i wyżej:

1. FAFARAFA,

2. LEMONO ADULTS,

3. VARIETE.


e) Showcase 16 lat i wyżej:

- Inne Formy Tańca do 16 lat i wyżej:

1. VARIETE,

2. FEARLESS,

3. 4KONEKT SENIOR.

- Street Dance 16 lat i wyżej:

1. BRAVE CREW,

2. MAD FLAVA,

3. B.K.STEP TEAM.

Wyróżnienie dla FILLED WITH FLOW.

Wyróżnienie dla THE ARCHIVES.

- Taniec Sceniczny 16 lat i wyżej:

1. WYSZKOWSKI TEATR TAŃCA,

2. NOVUS COLLECTIV,

3. FRESH MOVE.

Gratulacje wysyłamy zwycięzcom oraz wszystkim innym zespołom, które miały odwagę na występ i determinację do wygranej podczas drugiego dnia Ostrowskiego Stylu! Na koniec, ponownie dajemy ostatnie słowo organizatorom:

- Ostrowski Styl 2024 dobiegł końca - to były dwa mega niesamowite dni. Prawie 1300 wspaniałych i utalentowanych tancerzy, mnóstwo pozytywnej energii, emocjonujące bitwy i przepiękne występy. Brakuje nam słów, aby opisać to, co się tutaj wydarzyło! Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za ten wspólny czas. Do zobaczenia za rok! - czytamy w relacji z wydarzenia MDK.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Ostrowski Styl, część druga - Showcase (zdjęcia)

1/38
2/38
3/38
4/38
5/38
6/38
7/38
8/38
9/38
10/38
11/38
12/38

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.