Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Siatkówka


Towarzyskie współzawodnictwo - rozgrywki siatkarskiej Licealiady (zdjęcia)

W ostatnim tygodniu, 28 lutego i 1 marca w hali tzw. "Rubinka" miał miejsce turniej piłki siatkowej dziewcząt ze szkół średnich.

2024/03/siatkowka-dziewczyn-w-rubinku-jpg_65e97617ef36b

Zawody odbyły się w ramach Licealiady, w której wzięły udział reprezentantki czterech szkół średnich z Ostrowi Mazowieckiej i Powiatu Ostrowskiego. Były to: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2 z naszego miasta oraz Zespół Szkół w Małkini Górnej.

Nam udało się być tylko na pierwszym dniu turnieju, jednak mimo to zobaczyliśmy wraz z liczną tego dnia publicznością co dziewczyny potrafią. Sportowczyni, wśród których niejedna wykazała się już także w innych dyscyplinach sportowych, tak samo tutaj walczyły z pełnią zawziętości i determinacji. Energicznie i zwinnie wykonywały każdy ruch, często ratując przy tym swój zespół od utraty punktów - tak samo zacięcie o nie również walczyły. Wśród kibiców oglądających ten mecz i skandujących różne dodające morale hasła (np. dla zawodniczek z ZS1: "Nic się nie stało! Rubinek, nic się nie stało!", itp.) znaleźli się uczniowie szkół, jak można się domyślić w większości właśnie "Rubinka". Radowali się każdym sukcesem swoich koleżanek i przyjaciółek oraz dodawali im sił do dalszej walki po każdym nieudanym zagraniu.

Mimo wszystko, zmagania młodych zawodniczek charakteryzowały się też sportowym duchem walki i zwykłą przyjacielskością - w końcu wiele z nich znów zmierzało się ze znajomymi sobie twarzami swoich znajomych i przyjaciółek. Więc chociaż skupienie obejmowało twarze sportowczyni przez większość meczy, to czasami zobaczyć można było na nich też uśmiechy i radość. Ostatecznie jednak, ktoś wygrać turniej musiał.

- Zwycięstwo w zawodach wywalczyły zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej, które wygrały wszystkie swoje mecze - czytamy w relacji. 


"Koperniczek" wygrywa Licealiadę, "Rubinek" uplasował się zaraz za nim, "Ekonomik" zajął trzecie miejsce, a ZS z Małkini stanął na miejscu czwartym. Wyniki każdego meczu i klasyfikacja końcowa z dokładną pulą punktów podane zostaną poniżej:


Wyniki prezentują się następująco: 

- LO Ostrów Mazowiecka - ZS Małkinia Górna - 2:0,

- ZS 2 Ostrów Mazowiecka - ZS 1 Ostrów Mazowiecka - 0:2,

- ZS 1 Ostrów Mazowiecka - LO Ostrów Mazowiecka - 1:2,

- ZS Małkinia Górna - ZS 2 Ostrów Mazowiecka - 0:2,

- LO Ostrów Mazowiecka - ZS 2 Ostrów Mazowiecka - 2:0,

- ZS Małkinia Górna - ZS 1 Ostrów Mazowiecka - 0:2.

Klasyfikacja końcowa:

1. Liceum Ogólnokształcące w Ostrowi Mazowieckiej - 6 pkt,

2. Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej - 5 pkt,

3. Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej - 4 pkt,

4. Zespół Szkół w Małkini Górnej - 3 pkt.

Gratulujemy wszystkim czterem drużynom za pokazanie sportowego ducha walki i życzymy kolejnych okazji w przyszłości na pokazanie jeszcze, na co je stać!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Towarzyskie współzawodnictwo - rozgrywki siatkarskiej Licealiady (zdjęcia)

1/33
2/33
3/33
4/33
5/33
6/33
7/33
8/33
9/33
10/33
11/33
12/33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.