Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Tenis

W niedzielę, 10 marca zakończyły się rozgrywki 7. Grand Prix Ostrowi Mazowieckiej w tenisie stołowym amatorów. Zawody rozgrywano przez kilka miesięcy w hali MOSiR przy ul. Warchalskiego 3.

2024/03/grand-prix-tenisowy-10-03-jpg_65f02f76a1eb2

Od 23 listopada 2023 roku, w ciągu 6 turniejów w których zdobywano punkty do klasyfikacji generalnej wzięło udział 71 zawodników. Jak na finał sportowych wydarzeń przystaje, tenisowcy dali z siebie znów wszystko w walce o ostateczne zwycięstwo. Szybkie ruchy i uderzenia czasem ledwo były rejestrowane przez oczy obecnej na wydarzeniu grupki kibiców, wśród których byli znajomi i rodzina.

Zwycięzcą Grand Prix w sezonie 2023/2024 został Bartosz Wyrzykowski z Zambrowa, który zgromadził łącznie 147 punktów. Na drugim miejscu ze 130 punktami uplasował się Roman Mierzejewski z Rzekunia, a trzecie miejsce wywalczył Artur Piersa z Czerwina zdobywając 117 punktów.
Nagrody rzeczowe przyznano najlepszym ośmiu zawodnikom, a wręczali je Panowie Dyrektorzy MOSIR Michał Kulesza i Waldemar Konarzewski. Dodatkowo trzej najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe szklane statuetki z kolorową sylwetką tenisowego gracza. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Ostrowi Mazowieckiej był Marcin Jastrzębski, który zajął 5 miejsce, zdobywając 78 punktów.

- Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i już dziś zapraszamy na kolejny Grand Prix, który planujemy na jesieni - podkreśla MOSiR.