Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Czy urzędnicy miasta zdobyli dyplomy w Collegium Humanum?

Collegium Humanum to niewątpliwie najbardziej znana w ostatnim czasie szkoła wyższa. O studniach na tej uczelni piszą praktycznie wszystkie media. Dziennikarze "Newsweeka" ustalili, że szkoła miała w ofercie błyskawiczne kursy, po których można było zdobyć dyplom MBA. Taki dyplom to przepustka do rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Wiarygodność tych dyplomów miały gwarantować uczelnie z Anglii. Jak się okazało, uczelnie te nie miały uprawnień do organizowania studiów MBA.

2024/01/radna-anna-krajewska-19-04-17-big-1-jpg_65a3adf73ae53

- Z uwagi na informacje medialne oraz tego, że mieszkańcy naszego miasta czują obawę o kwalifikacje naszej kadry kierowniczej oraz zasadność wydawania publicznych pieniędzy składam wniosek o przedstawienie zestawienia, kto z pracowników piastujących stanowiska kierownicze w urzędzie miasta oraz w jednostkach podległych otrzymał dofinansowane studiów na uczelni Collegium Humanum. W zestawieniu proszę uwzględnić listę pracowników, którzy dostali dofinansowanie (nazwisko proszę zanonimizować), stanowisko, datę, kwotę i źródło dofinansowania oraz kierunek studiów. Jeśli zarzuty dotyczące przestępczej działalności w uczelni zostaną potwierdzone, a osobom unieważnione wydane dyplomy, czy podejmie Pan decyzje, by pracownicy zwrócili pełną kwotę dofinansowania? - pisze w interpelacji radna Anna Krajewska.

Media o Collegium Humanum piszą jako "kuźni PiS-owskich kadr". Chociaż dyplomy z tej uczelni mają również osoby powiązane z Platformą Obywatelską czy Polską 2050 Szymona Hołowni. Jak ustaliło CBA, uczelnia prowadziła handel dyplomami na masową skalę. Byłemu już rektorowi Pawłowi Cz. prokurator zarzucił popełnienie łącznie 30 przestępstw polegających przede wszystkim na przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za wystawienie poświadczających nieprawdę dokumentów w postaci świadectw ukończenia studiów podyplomowych.

Do sprawy wrócimy.

 

 

 

Wasze opinie

Zbygniew   17:12, 01.04.2024

Bardzo dobrze ze o tym piszecie! Te dyplomy MBA są nic nie warte

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.