W nocy, z piątku 16 stycznia na sobotę, policjanci z Komisariatu Policji w Małkini Górnej zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Jarząbka. Zgłoszenie dotyczyło samochodu, który wjechał do rowu.
Na miejscu funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn „kręcących się” wokół pojazdu, którzy wyraźnie byli pod wpływem alkoholu.
- Na miejsce pojechali małkińscy policjanci i ustalili, że 38-latek kierując Oplem, wjechał w zaspę i nie mógł z niej wyjechać. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości, miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Z mężczyzną podróżował pasażer, również nietrzeźwy, mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy, jego auto zostało zabezpieczone do sprawy na parkingu strzeżonym - przekazała asp. Marzena Laczkowska.
Tego typu zdarzenie przypomina, jak niebezpieczne może być prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

💬 Komentarze (0)