Miasto Ostrów Mazowiecka szuka wykonawcy, który przygotuje atrakcje dla dzieci i rodzin podczas Pikniku Rodzinnego zaplanowanego na 14 czerwca 2026 roku w Ogródku Jordanowskim przy ul. Różańskiej 2. Wydarzenie ma odbyć się w godz. 13:00-17:00, a z miejskiego zapytania ofertowego wynika, jakie atrakcje mają pojawić się tego dnia. Będą dmuchańce, animacje, bańki mydlane, malowanie twarzy i maskotki chodzone. Najbardziej uwagę zwraca jednak jeden zapis: Stitch ma być jedną z obowiązkowych postaci.
Piknik Rodzinny ma być częścią wydarzeń organizowanych podczas Dni Ostrowi Mazowieckiej. Miasto chce, aby wykonawca zapewnił program atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. W dokumencie wymieniono kilka standardowych elementów takich imprez plenerowych, ale przy maskotkach pojawił się bardzo konkretny wymóg.
W zapytaniu napisano, że podczas wydarzenia mają pojawić się dwie maskotki chodzone. Pierwsza została wskazana wprost: Stitch. Przy drugiej miasto zostawiło już wykonawcy większy wybór. Może to być Bluey, Bingo, postacie z Psiego Patrolu albo podobni bohaterowie znani dzieciom.
To właśnie ten szczegół wyróżnia się w całym zapytaniu. Miasto nie napisało ogólnie, że oczekuje dwóch popularnych bajkowych maskotek. Jedna postać została nazwana konkretnie. Z zapisu wynika, że wykonawca ma zapewnić właśnie Stitcha, a dopiero druga maskotka może zostać dobrana spośród innych propozycji.
Dlaczego akurat Stitch? Dokument tego nie wyjaśnia, ale trudno uznać taki wybór za przypadkowy. Stitch jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci kojarzonych dziś z dziecięcymi gadżetami, zabawkami, ubraniami i akcesoriami. Dzieci łatwo go rozpoznają, a dla organizatorów rodzinnego wydarzenia taka postać może być atrakcyjnym elementem programu. Jest charakterystyczna, kolorowa i dobrze wpisuje się w klimat pikniku dla najmłodszych.
Można więc przypuszczać, że chodziło o postać, która od razu przyciągnie uwagę dzieci. Stitch jest obecnie bohaterem bardzo widocznym w kulturze dziecięcej i sprzedaży produktów dla najmłodszych. Dlatego w zapytaniu mógł pojawić się nie jako przypadkowy przykład, ale jako celowo wybrana atrakcja, która ma być rozpoznawalna dla uczestników pikniku.
Pozostałe atrakcje również są już znane. Miasto chce trzech dmuchańców różnej wielkości. W zapytaniu wymieniono dużą zjeżdżalnię bez wyskoku, średni tor przeszkód oraz mały plac zabaw dla najmłodszych dzieci.
Do tego mają dojść animacje i zabawy dla dzieci oraz rodziców. Wśród nich znalazły się zabawy z chustą animacyjną, gry i konkurencje zręcznościowe oraz animacje integracyjne. Zaplanowano także atrakcje dodatkowe: malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, skręcanie balonów oraz duże i małe bańki mydlane.
Całość ma stworzyć rodzinną strefę zabawy w Ogródku Jordanowskim. Najbardziej charakterystyczny pozostaje jednak wymóg dotyczący maskotek. Druga postać może być do wyboru, ale Stitch został wpisany wprost jako jedna z atrakcji, które mają pojawić się podczas pikniku.

💬 Komentarze (0)