- Stany Zjednoczone "rozważają" stałą obecność amerykańskich baz w Polsce - powiedział prezydent Donald Trump podczas spotkania w Białym Domu z prezydentem Andrzejem Dudą.
Później - podczas wspólnej konferencji prasowej - wspomniał o deklaracji Andrzeja Dudy, jakoby Polska za obecność amerykańskich baz była gotowa zapłacić Ameryce "dużo więcej niż 2 miliardy dolarów".
To oznaczałoby, że kwota 2 miliardów dolarów, o których wcześniej była mowa w raporcie polskiego MON, nie byłaby kwotą ostateczną. Różnicę tę komentował przebywający w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.
- Nasz argument jest taki, że to, co u nas kosztuje 2 mld, gdzie indziej możne kosztować znacznie więcej. Trzeba więc spojrzeć na to inaczej, bo u nas infrastruktura jest tańsza niż w Niemczech, płace są niższe, więc można więcej za to zbudować - ocenił Jacek Czaputowicz.
źródło: x-news.pl

💬 Komentarze (0)