Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewa Dmochowska razem z pracownikiem, który zajmuje się profilaktyką odwiedziły uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Jelonkach.
W piątek 24 września Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewa Dmochowska razem z pracownikiem, który zajmuje się profilaktyką odwiedziły ZSP im. mjr. H. Sucharskiego w Jelonkach. Odwiedziny uczniów w tej szkole są bardzo ważne, ponieważ szkoła znajduje się obok drogi wojewódzkiej 627, gdzie bardzo często występuje zwiększony ruch samochodów ciężarowych oraz osobowych.
Spotkanie odbyło się z najmłodszymi uczniami placówki jak i tymi nieco starszymi, podczas którego poruszony został temat o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, ruchu rowerów oraz noszeniu odblasków przez pieszych poza obszarem zabudowanym porą nocną, kiedy korzystają z lewego pobocza.
Na zakończenie spotkania starsi uczniowie zorganizowali marsz z transparentami "Kierowco nie polujemy na zebrach", które miały przypomnieć kierowcom o zachowaniu ostrożności podczas jazdy i w pobliżu przejść dla pieszych.

💬 Komentarze (0)