Opublikowano

Gmina Andrzejewo zyskała nową drogę (zdjęcia)

Poniedziałek dla mieszkańców gminy Andrzejewo rozpoczął się przyjemnie. Tego dnia odbyła się uroczystość otwarcia drogi powiatowej nr 260
Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

Poniedziałek dla mieszkańców gminy Andrzejewo rozpoczął się przyjemnie. Tego dnia odbyła się uroczystość otwarcia drogi powiatowej nr 2607W Jasienica - Kowalówka - Stara Ruskołęka wraz z obiektem inżynierskim.

- Zadanie pn. "Przebudowa drogi powiatowej Jasienica - Kowalówka - Stara Ruskołęka wraz z obiektem inżynierskim'' realizowane było przez Powiat Ostrowski przy współpracy z Gminą Andrzejewo. Prace wykonane były na odcinku 6,2 km. Koszt prac wyniósł 12, 993.907,48 zł, z czego dofinansowanie z Polskiego Ładu to 10.241.424,98zł. Pozostała część to środki z budżetu Powiatu Ostrowskiego - kwota 1.376.241,50 zł oraz Gminy Andrzejewo - kwota 1.376.241,00 zł - czytamy na stronie gminy. 

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia ostrowskiego starosty - Zbigniewa Chrupka. Podczas przemówienia opisał przebieg realizacji tego zadania. W uroczystym otwarciu udział wziął również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Henryk Kowalczyk. Nie zabrakło również obecności dyrektora biura wojewody mazowieckiego - pani Anny Kaszuby , radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego: pana Mirosława Augustyniaka, pana Marcina Grabowskiego, który sprawuję również funkcję kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka pana Jerzego Bauera, prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej - pana Bartłomieja Pieńkowskiego, wójta Gminy Andrzejewo pani Beaty Urszuli Ponichtery, radnych Rady Powiatu reprezentowanych przez przewodniczącą Rady - panią Dorotę Subdę, radnych Rady Gminy Andrzejewo reprezentowanych przez przewodniczącą Rady - panią Justyną Kazimierczuk. 

Wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość zabrania głosu. W swoich wypowiedziach podkreślali ogrom prac włożonych w budowę tej drogi. Ważnym elementem uroczystości było przecięcie wstęgi. Nie zabrakło również poświęcenia przez księdza doktora Jerzego Kruszewskiego - proboszcza parafii Andrzejewo pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

 

 

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz