Opublikowano

Zakończono modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Andrzejewo

W październiku 2023 r. zakończyły się prace polegające na wymianie i modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo. Inwestyc
Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

W październiku 2023 r. zakończyły się prace polegające na wymianie i modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo".

W ramach modernizacji wymieniono na nowoczesne, energooszczędne lampy uliczne LED, a także skrzynki sterujące na nowoczesne systemy zdalnego sterowania oświetlenia ulicznego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 029 233,60 zł, z czego 1 726 920,00 zł zostało dofinansowane z programu "Polski Ład". Lampy objęto gwarancją na 10 lat.

Przed wymianą lamp oświetlenie uliczne na terenie gminy było bardzo energochłonne i nie spełniało należycie swojej roli. Przeprowadzona modernizacja w oparciu o nowoczesną technologię LED, o zmiennym profilu obciążenia oraz zastosowanie systemu sterowania pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii.

Kolejną korzyścią jest poprawa oświetlenia pasów drogowych, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Andrzejewo to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców i gminy. Pozwoliła ona na obniżenie zużycia energii, poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawę estetyki przestrzeni publicznej.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz