Opublikowano

Wójt Andrzejewa z absolutorium. Miliony przeznaczono na drogi i inwestycje (zdjęcia)

Rada Gminy Andrzejewo udzieliła wójt Beacie Ponichterze wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2025 roku. Decyzję podjęto 23
Fot. Gmina Andrzejewo

Rada Gminy Andrzejewo udzieliła wójt Beacie Ponichterze wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2025 roku. Decyzję podjęto 23 czerwca podczas XVII sesji Rady Gminy Andrzejewo.

Obrady rozpoczęły się od debaty nad raportem o stanie gminy oraz omówienia wykonania ubiegłorocznego budżetu. Dochody gminy wyniosły niemal 32,9 mln zł, a wydatki przekroczyły 31 mln zł. Rok zakończył się nadwyżką w wysokości ponad 1,78 mln zł, mimo że pierwotnie planowano deficyt.

Znaczną część środków przeznaczono na inwestycje drogowe. Zrealizowano zadanie dotyczące poprawy infrastruktury drogowej w Pieńkach Wielkich, Królach Dużych, Dąbrowie i Mianowie. Całkowity koszt inwestycji przekroczył 4,6 mln zł, z czego 4,4 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Wyremontowano również drogę w miejscowości Zaręby-Warchoły oraz przebudowano przepust w Łętownicy Parcelach. Gmina wsparła także przebudowę dróg powiatowych, w tym odcinka Pęchratka Mała, Stara Ruskołęka wraz z rozbiórką i budową mostu. Z budżetu gminy przeznaczono na to zadanie ponad 1,97 mln zł.

W 2025 roku prowadzono także inwestycje w świetlice, obiekty strażackie, sportowe i rekreacyjne. Powstała świetlica wiejska w Przeździecku-Grzymkach, remontowano garaże OSP, elewacje świetlic i remiz oraz zakupiono szatnie kontenerowe. Realizowano również projekt poprawy infrastruktury kulturalnej gminy o wartości ponad 4 mln zł.

Po przedstawieniu danych finansowych radni udzielili Beacie Ponichterze wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Wójt otrzymała gratulacje i kwiaty od radnych, dyrektorów szkół, przedstawicieli Gminnej Spółki Wodnej oraz Banku Spółdzielczego w Andrzejewie.

- To jest mój sukces, a przede wszystkim moich pracowników. To jest sukces pracowników Urzędu Gminy, którzy wspólnie pracują na to, aby zdobyć jak najwięcej środków. Powiem tak: składamy na wszystko, co możliwe, co dla nas mogłoby się przydać, co jest realnie dla nas dobre, i myślę, że pracownicy wiedzą, co jest dobre dla naszych mieszkańców - powiedziała wójt gminy Beata Ponichtera.owiedziała wójt gminy Beata Ponichtera.

Fot. Gmina Andrzejewo Fot. Gmina Andrzejewo

Fot. Gmina Andrzejewo Fot. Gmina Andrzejewo

Fot. Gmina Andrzejewo Fot. Gmina Andrzejewo

Fot. Gmina Andrzejewo Fot. Gmina Andrzejewo

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz