Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Koncert kapeli z Targówka (zdjęcia, wideo)

Gwiazdą pierwszego dnia XIII Dni Ostrwi była "Warszawska Kapela z Targówka".

20062015kapela_targowek1_19_06_15

Artyści zagrali folklor warszawski oraz piosenki retro powstałe w okresie międzywojennym i powojennym zeszłego wieku. Zespół działa przy Domu Kultury Zacisze w Warszawie.

W jego skład wchodzą Paweł Pasztaleniec grający na klarnecie i banjo, Dariusz Pasztaleniec grający na akordeonie, Agnieszka Wojakowska (skrzypce), Jan Rosłon (gitara akustyczna), Wiesław Leśniewski (akordeon) i Paweł Harasim grający na kontrabasie.

Warszawska Kapela z Targówka jest jedną z najlepszych kapel tego typu w Polsce. Założycielami zespołu w 1995 roku są senior Jerzy Pasztaleniec oraz synowie, Paweł i Dariusz Pasztaleniec.

W Ostrowi Mazowieckiej zagrali między innymi szlagiery Stanisława Grzesiuka "U cioci na imieninach" czy "Bal na Gnojnej". Zagrali również piosenki z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku z repertuaru sceny kabaretowej i teatralnej. W przerwie koncertu ostrowska publiczność obejrzała wiązankę tańców starej Warszawy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Bezwianka.

Zobacz zdjęcia:
Koncert kapeli z Targówka (19.06.2015)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies