Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Warsztaty muzyki ludowej (zdjęcia)

W sobotę w ostrowskim domu kultury odbyły się warsztaty muzyczne. Zajęcia skierowane były do amatorów chcących rozpocząć przygodę z muzyką ludową.

Na zajęcia zaproszono małych i dużych przyszłych skrzypków, akordeonistów oraz muzyków sekcji rytmicznej, instrumentów perkusyjnych.

Zajęcia poprowadzili Mateusz Kowalski (skrzypce, harmonia - akordeon) oraz Robert Burdalski (bębny obręczowe).

Muzycy na co dzień zajmują się rekonstrukcją dawnych technik wykonawczych muzyki tradycyjnej Mazowsza oraz Ziemi Świętokrzyskiej.

Podczas zajęć w naszym mieście zajęli się różnymi aspektami muzyki, która powstawała na Mazowszu przez setki lat i została przechowana w pamięci wiejskich muzykantów. Opowiedzieli również o społecznej roli muzyki oraz jej funkcjonowaniu w różnych kontekstach i przy różnych okazjach.

Warsztaty odbyły się w sobotę 19 września w ramach projektu Mazurki na Mazowszu organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury, pokrewny Festiwalowi Wszystkie Mazurki Świata.

Zobacz zdjęcia:
Warsztaty muzyki ludowej (19.09.2015)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies