Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jak wynająć ładowarkę teleskopową?

Planujesz budowę domu i zastanawiasz się, jakie maszyny budowlane będą Ci potrzebne? Na pewno liczysz gotówkę. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem ładowarki teleskopowej, która z powodzeniem zastępuje wiele sprzętów. Poznaj zalety tej maszyny.

Jakie urządzenia może zastąpił ładowarka teleskopowa?
Ładowarka teleskopowa z odpowiednim osprzętem, na budowie może zastąpić wiele urządzeń, których wynajem kosztowałby nas majątek. Ze względu no szeroką gamę dostępnych przezbrojeń jest to jedna z najbardziej wielofunkcyjnych maszyn budowlanych. Czołowi producenci proponują takie osprzęty jak na przykład: kosze do podnoszenia pracowników, końcówki dźwigowe, świdry, łyżki i widły, ale również betoniarki, młoty hydrauliczne, a nawet chwytaki boczne. W związku z tym wynajem jednej maszyny i jednego operatora jest w stanie zastąpić nam praktycznie większość maszyn budowlanych (nawet tych bardziej zaawansowanych).
Czy do obsługi ładowarki wielofunkcyjnej potrzebny jest operator?

Pamiętajmy, że prace budowlane z wykorzystaniem ciężkich maszyn o dużych gabarytach są bardzo niebezpieczne. Aby móc korzystać z takich urządzeń potrzebne są niezbędne uprawnienia. Taka praca wymaga od operatora dużo rozwagi i profesjonalnych umiejętności. Przede wszystkim należy przestrzegać kilku głównych zasad takich jak:
- ogólne i szczegółowe zasady BHP,
- praca w odzieży ochronnej (zarówno operator jak i ekipa budowlana pracująca w otoczeniu maszyny),
- korzystanie z urządzeń sprawdzony, wypożyczonych od rzetelnej i profesjonalnej firmy, przestrzegającej harmonogramu przeglądów technicznych ładowarek oraz posiadającej podbite przeglądy Urzędu Dozoru Technicznego danej maszyny,
- zatrudnienie operatora z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami.

Również znaczenie mają dodatkowe aspekty takie jak na przykład:
- zbyt duże zagęszczenie pracowników oraz maszyn na budowie,
- niebezpieczna infrastruktura (nierówna nawierzchnia, inne budynki w sąsiedztwie).

Jakie rodzaje ładowarek teleskopowych są dostępne na rynku?
Ładowarki teleskopowe dostępne na Polskim rynku można podzielić na dwie grupy tak zwane sztywne i obrotówki. Sztywne (inaczej panoramiaki lub czołowe) swoją nazwę zawdzięczają kabinie operatora, która zamontowana jest "na sztywno". Charakterystyczny dla nich jest wysięgnik teleskopowy zamontowany po prawej stronie maszyny. Spotykane są najczęściej w wariantach z podporami bocznymi lub bez nich oraz z obydwiema osiami skrętnymi i trzema ustawieniami jezdnymi lub tylko i wyłącznie z tylną osią skrętną. Drugi wariant, czyli tak zwane obrotówki to ładowarki teleskopowe zwane także roto lub obrotowymi. Ich nazwa związana jest z tym, że są wyposażone w głowicę obrotową, która pozwala na obrót kabiny wraz z wysięgnikiem nawet o 360 stopni. Najczęściej ten typ ładowarek wyposażony jest w dwie pary podpór stabilizujących. Na rynku dostępne są zazwyczaj dwa warianty - ładowarki na gąsienicach lub z obydwiema osiami skrętnymi.

Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierzemy pamiętajmy o doborze odpowiedniego osprzętu tak, aby jak najekonomiczniej korzystać z wielofunkcyjności maszyny. Nie zapominajmy również o odpowiednim fachowcu - nawet najlepsza ładowarka teleskopowa będzie bezużyteczna bez wykwalifikowanej obsługi.

Jeżeli potrzebujesz wynająć ładowarkę, zapraszamy do kontaktu z firmą Kyn-POL. Specjalistami w dostarczaniu ładowarek teleskopowych wraz z obsługą.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Wasze opinie

gjuby   23:34, 07.07.2016
dzieki za info, na pewno wynajme ladowarke z krakowa od kyn cos tam mieszkajac w ostrowi !

Ostrowiak   09:48, 08.07.2016
Ja się pytam-co z polskimi maszynami budowlanymi?, gdzie jeszcze są produkowane. W latach 90 zniszczono fabryki maszyn budowlanych i rolniczych w Ostrówku, Stalowej Woli, Starachowicach, Warszawie- Bumar Waryński i nasz ostrowski piękny zakład Waryńskiego. Dziś na Lubiejewskiej nowy właściciel tak -rozwija- firmę, że 1/2 hali i terenu sprzedał pod Kaufland, postawił następny CPN, niedawny ASO samochodów, śladowa produkcja daje zatrudnienie ok.30 osobom. Biurowiec z zardzewiałymi szyldami niedługo przewróci się na ulicę. W najlepszym okresie pracowało tam ponad 800 osób, produkowaliśmy najlepsze w kraju koparko-ładowarki, węże hydrauliczne poszukiwane w całym kraju i zagranicą nie tylko do maszyn budowlanych, czy rolniczych ale też do wysokociśnieniowych maszyn i urządzeń w kopalniach, przemyśle stoczniowym i innych gałęziach gospodarki. Może Pan Burmistrz zainteresowałby się tym problemem, który dałby pracę wielu ludziom nie tylko w handlu ale i w produkcji. Z Panem Prezesem Formanowiczem jest łatwo współpracować, propozycje wychodzą od Niego. Proszę wyjść z propozycjami do Pana Długołęckiego, by biznes robił nie tylko na sprzedaży terenów pod handel, ale dał ludziom pracę w halach produkcyjnych. Tak poza tematem firmę Waryńskiego i im podobne pozamykali koledzy Pana Bauera gdy rządził AWS. Niektórzy są dalej posłami- np. Andrzej Smirnow, który w końcówce lat 90 rządził na Mazowszu w zatrudnianiu prezesów Spółek skarbu państwa. .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.