Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Plecak rowerowy na długie wycieczki

Rower jest coraz popularniejszym środkiem transportu i codziennie korzystają z niego miliony ludzi, a to dlatego że posiada liczne zalety. Po pierwsze jest ekologiczny, gdyż nie wytwarza spalin w przeciwieństwie do samochodów, a po drugie jest o wiele tańszy, nie musimy przecież płacić za benzynę, której ceny idą stale do góry. Wystarczy tylko zainwestować w dobry rower i na tym praktycznie kończą się nasze wydatki.

Jeżeli dodamy do tego jeszcze, zalety wynikającego z aktywności fizycznej, to z pewnością zyskamy chęć na przejażdżkę rowerową. Na dłuższe wyjazdy przyda nam się bez wątpienia specjalistyczny plecak rowerowy z Brytyjka.pl. Jaki zatem powinniśmy wybrać i czym kierować się podczas zakupów?

Rozmiar plecaka rowerowego
Podstawowe pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, wybierając plecak rowerowy dotyczy jego wielkości. Zapewne będziemy przewozić w nim mnóstwo rzeczy, jednak zbyt duży plecak przeszkadza w jeździe. Jaki jest więc złoty środek? Rozmiar plecaka na rower zależy od długości naszej wyprawy. Jeżeli wybieramy się na jednodniową wycieczkę rowerową, to wiadomo, że nie będziemy potrzebować zbyt wielu rzeczy. Sprawa wygląda już nieco inaczej w przypadku kilkudniowych wycieczek, kiedy zmuszeni jesteśmy spakować jakiejś ubrania, a nierzadko również jedzenie i śpiwór. W zwykłym plecaku nie pomieścimy takich rzeczy, dlatego będzie nam potrzebny specjalistyczny plecak rowerowy, na przykład na wyprawy górskie. Bez problemu znajdziemy go chociażby w sklepach sportowych. Zawsze lepiej kupić większy aniżeli mniejszy plecak. Z początku może się wydawać, że poradzimy sobie, zabierając tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy. W praktyce wychodzi zazwyczaj zupełnie inaczej i nagle okazuje się, że nie mamy na nic miejsca. Duży plecak to większa pojemność, która w podróży jest wręcz nieoceniona.

Specjalne miejsce na bukłak
Bukłak na napoje to wbrew pozorom bardzo przydatna rzecz, dlatego jeżeli nie kupiliśmy go razem z rowerem, to lepiej nadrobić zaległości. Zwykła butelka z wodą niekoniecznie może się zmieścić w specjalnym miejsce na napoje w rowerze, a poza tym będzie się o wiele szybciej nagrzewać i już po pół godziny jazdy w słońcu, woda stanie się przesadnie ciepła. Zdarza się, że jeden bukłak to zdecydowanie za mało, musimy więc przygotować sobie dodatkowy i trzymać go w plecaku. Wiadomo, że rozpinanie plecaka i poszukiwanie w nim napoju jest dość niewygodne, dlatego dobrze jeżeli plecak rowerowy będzie posiadał specjalną kieszonkę właśnie na bukłak. Niektóre plecaki męskie mają nawet wbudowany bukłak na napoje, co jest idealnym rozwiązaniem. Nie jest to oczywiście rzecz najważniejsza, ale z pewnością bardzo przydatna, na którą warto zwrócić uwagę. Małe plecaki mieszczą zazwyczaj pojemnik o pojemności do dwóch litrów.

Dodatkowe zapięcie w pasie
Plecak rowerowy koniecznie powinien posiadać dodatkowe zapięcie w pasie. Jest to potrzebne zarówno dla naszej wygody, jak również bezpieczeństwa. Takie zapięcie sprawia, że ciężar bagażu zostaje równomiernie rozłożony i nie obciąża naszych pleców. Dzięki temu bez problemu możemy złapać równowagę, nawet na ostrych zakrętach i przy szybkim tempie jazdy, o ile uprawiamy kolarstwo wyczynowe. Pamiętajmy ponadto o odpowiedniej wentylacji, z pomocą której unikniemy przegrzania. Plecak rowerowy musi być także dobrze dopasowany do naszych pleców.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Poza wymienionymi aspektami możemy również sprawdzić czy wybrany plecak posiada dodatkowe kieszenie, np. na telefon komórkowy, czy okulary przeciwsłoneczne. Męskie plecaki są zazwyczaj w ciemnych kolorach, co jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będą się zbyt szybko brudzić, zwłaszcza podczas jazdy w ciężkich warunkach. Jeżeli wybraliśmy już odpowiedni plecak rowerowy to możemy zaplanować nową wycieczkę.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.