Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Wieczór z patriotyzmem na skwerku (zdjęcia)

Grupa sąsiedzka skwerku obfitości wspólnie z 29. drużyną harcerską "Pogodni" zaprosili w niedzielę ostrowian na wieczór z patriotyzmem. To pierwsze tego typu spotkanie, na którym u zbiegu ulic Prusa i Jagiellońskiej mieszkańcy naszego miasta mogli wspólnie spędzić czas.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Duże zainteresowanie wywołał wykład lokalnego historyka Ryszarda Ejchelkrauta. Publiczność wysłuchała wykładu o czasach przedwojennych najbliższej okolicy.

Nie zabrakło ciekawostek o mieszkańcach i budynkach. W drugiej części wykładu pan Ryszard opowiadał o Powstaniu Warszawskim i akcji "Burza".

W czasie spotkania odbyły się również warsztaty survivalowe. Chętne osoby mogły nauczyć się jak rozpalić ognisko bez użycia zapałek, czy jak przetrwać w lesie. Harcerze 29. drużyny harcerskiej "Pogodni" zaprosili na część artystyczną.

Spotkanie zakończyło się integracyjnym ogniskiem.

Zobacz zdjęcia:
Wieczór z patriotyzmem na skwerku (31.07.2016)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies