Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Miejsce przyjazne nauce

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Najwyższa pora zacząć myśleć o nauce. Oczywiście podstawą są podręczniki, zeszyty, przybory i książki, nie zapominajmy jednak, ze bardzo ważne jest też odpowiednie miejsce do nauki. Oto kilka porad jak urządzić miejsce do odrabiania zadań domowy za pomocą mebli biurowych.

Meble biurowe nie tylko dla dorosłych
Z pozoru wydaje się, że meble biurowe skoro są przeznaczone do pracy, to raczej dla osób dorosłych. Oczywiście wszystko się zgadza z tym, że takie meble równie dobrze sprawdzą się w pokojach dzieci i nastolatków. Ze względu na to, że charakteryzuje je możliwość regulacji mogą one "dorastać" wraz z ich użytkownikami. Kolejna zaletą jest wytrzymałość - dobre, profesjonale mebel biurowe charakteryzują się zdecydowanie lepsza jakością od mebli dostępnych w popularnych marketach. Jeśli decydujemy się na ich zakup zwróćmy uwagę na ich zakup, warto zwrócić uwagę na gwarancję producenta. Im dłuższa tym prawdopodobnie z meblami lepszej jakości mamy do czynienia. Wybierając meble dla dzieci i nastolatków dobrze jest też wybrać bardziej wytrzymały materiał. Najlepiej taki, który ciężko ulega mechanicznym uszkodzeniom oraz jest łatwy w czyszczeniu. Na pewno przedłuży to żywotność mebli i zaoszczędzi wiele nerwów i pieniędzy.

Jak dobrać wysokość biurka i krzesła biurowego?
Bardzo ważnym elementem przy tworzeniu miejsca do nauki jest zadbanie o komfort jego użytkownika. Najważniejsze jest żeby dobrane meble były ergonomiczne i nie powodowały bólów w karku, pleców czy głowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, którzy jeszcze rosną.

Biurko dla dziecka w wieku 5-6 lat powinno mieć wysokość ok. 55 cm. Maluch w takim wieku mierzy najczęściej pomiędzy 120 a 125 cm, jednak nie zapominajmy, że rośnie wtedy w zawrotnym tempie. Dlatego najlepiej jest wybrać biurko regulowane, pomiędzy 55 a 75cm lub więcej. Dzięki temu będzie można wysokość blatu dostosowywać do wzrostu dziecka nawet do późnej podstawówki.

W przypadku nastolatków i osób dorosłych biurko powinno być już nie tylko wyższe ale również szersze. Najczęściej zaleca się wysokość ok.80-85 cm, w zależności od wzrostu użytkownika. Dostosowując wysokość biurka i fotela należy pamiętać aby w trakcie siedzenia kąt pomiędzy podudziem a łydka był prosty, a stopy opierały się o podłogę.

(Profesjonalne meble biurowe i krzesła biurowe znajdziesz w nonameoffice w Krakowie i Katowiach).

Jak zaaranżować meble biurowe w domu?
Boisz się, że meble biurowe nie będą pasować do wystroju całego domu lub konkretnego pokoju? Spokojnie, producenci mebli biurowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Do wyboru jest szeroka gama mebli w wielu kolorach, stylach oraz o różnych wykończalniach. Na pewno każdy znajdzie coś co dopasuje do dotychczasowych aranżacji. W przypadku meblowania miejsca do nauki warto przede wszystkim skupić się na ergonomii, komforcie i zdrowiu jego użytkowników, a dopiero w kolejnym punkcie na walorach estetycznych.

Pamiętajcie, żadne miejsce do nauki nie będzie praktyczne i ładne jeżeli, będzie panował na nim bałagan. Porządek pomogą utrzymać segregatory, organizery, piórniki i inne akcesoria biurowe służące do przechowywania papierów, książek i przyborów piśmienniczych. Największą przeszkodą w zachowaniu porządku jest brak miejsca do przechowywania odpowiednich przedmiotów, Jeżeli wszystko ma swoje miejsce, dużo łatwiej unikać bałaganu.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.