Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Ostrowianie jako pierwsi wejdą na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)

Z afrykańskimi upałami zmagają się pielgrzymi z naszej diecezji. W piątek temperatura na trasie sięgała nawet 39 stopni. Pomimo trudnej pogody wszyscy dotarli do miejsca noclegu w trzech sąsiadujących ze sobą miejscowościach: Rudnikach, Zarogu i Dąbrowie.

pielgrzymka_12_08_17

(Fot. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska)

W piątek odbyło się także losowanie kolejności w jakiej poszczególne grupy pielgrzymki wejdą na Jasną Górę. W tym roku jako pierwsza z naszej diecezji zaprezentowana zostanie grupa srebrna z Ostrowi Mazowieckiej.

- Dzisiejszy dzień jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla pielgrzymów. Temperatura, która dochodziła do 39 stopni, noclegi, których pod Częstochową jak na lekarstwo (dzisiaj trzeba będzie "uruchomić" wszystkie namioty z bagaży) i brak wody. Mamy nadzieję, i jak dotąd nigdy się nie zawiedliśmy, na życzliwość gospodarzy. W piątek na trasie mięliśmy także wyjątkowego gościa, a był nim ojciec Cezary Wieczorek SMA, misjonarz z Republiki Środkowej Afryki. Wygłosił on dla nas homilię podczas mszy świętej - piszą pielgrzymi na Facebooku.

Zobacz zdjęcia:
Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę (dzień 11)


Dodaj komentarz