Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Wracamy do tematu: mieszkańcy gminy Andrzejewo grzęzną w błocie

Otrzymaliśmy odpowiedzi z Urzędu Gminy w Andrzejewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej i Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowi Mazowieckiej na temat fatalnego stanu drogi w miejscowości Przeździecko-Grzymki (gm. Andrzejewo).

droga_przezdziecko_grzymki1_21_11_17

- Nie mogę wyjechać z domu czystym autem, bo za chwilę jest całe w błocie, o wyjściu pieszo nie ma mowy. Drogę zanieczyszczają swoimi pojazdami rolnicy wyjeżdżający z pól - pisała nasza czytelniczka.

Odpowiada Piotr Cimoch, inspektor ds. drogownictwa i planowania przestrzennego z Urzędu Gminy w Andrzejewie:
Odpowiadając na pytanie czytelniczki pragnę poinformować, iż jest to droga powiatowa i za stan drogi oraz jej utrzymanie odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowi Mazowieckiej. Gmina Andrzejewo na bieżąco alarmuje o złym stanie nawierzchni dróg powiatowych, położonych na terenie naszej gminy, odpowiednie organy.

Odpowiada Waldemar Piórkowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowi Mazowieckiej:
W okresie jesiennym szczególnie w bieżącym roku przy dużej ilości opadów w wielu przypadkach zanieczyszczane są nawierzchnie dróg w trakcie wywożenia płodów rolnych z pół przyległych do dróg.

W związku z powyższym wielokrotnie upominaliśmy właścicieli o natychmiastowe oczyszczanie jezdni z nawiezionego błota po uzyskaniu informacji lub z własnej inicjatywy.

Stwierdzić należy, że po takich interwencjach nawierzchnie były niezwłoczne oczyszczane. Dodać należy, że w trakcie objazdu dróg w dalszym ciągu na bieżąco upominani są sprawcy zanieczyszczanie o ich usuwanie.

Odpowiada st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej:
Z uzyskanych informacji wynika, że problem związany jest z ukształtowaniem terenu oraz brakiem odwodnienia.

Zgodnie z art. 20 pkt 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych do zarządcy drogi należy w szczególności utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, z wyjątkiem części pasa drogowego, oraz pkt 10 przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich oraz przepraw promowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym weryfikację cech i wskazanie usterek, które wymagają prac konserwacyjnych lub naprawczych ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W związku z tym, problem zgłoszony przez czytelniczkę został przekazany zgodnie z właściwością do zarządcy drogi.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies