W całym kraju ruszyła kwalifikacja wojskowa. W tym roku wezwania zostały wysłane do 220 tysięcy młodych ludzi, w większości do mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Na korytarzach było trochę strachu.
- Trochę się boję, jak zawsze, bo nie wiadomo co będzie - powiedział jeden z wezwanych przed komisję wojskową.
Każda osoba zgłaszająca się do kwalifikacji wojskowej, po orzeczeniu kategorii zdrowia, posiada uregulowany stosunek do służby wojskowej. Ewentualne powołanie do służby może nastąpić tylko i wyłącznie w trybie ochotniczym.
Za zbagatelizowanie wezwania grozi grzywna lub ograniczenie wolności. Celem kwalifikacji jest zebranie informacji o stanie zdrowia młodych ludzi pod kątem predyspozycji do służby w wojsku.
źródło: x-news.pl

💬 Komentarze (0)