Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Polscy skoczkowie tuż za olimpijskim podium. Złoto dla Wellingera (wideo)

Andreas Wellinger wygrał loteryjny konkurs na normalnej skoczni w Pjongczangu. Niemiec zwycięstwo zawdzięcza głównie doskonałej próbie w drugiej serii, w której skokiem na 113,5 metra wyrównał rekord skoczni.

wellinger_11_02_18

Oprócz 22-latka na podium stanęli Johann Andre Forfang i Robert Johansson. Tuż za podium uplasowali się reprezentanci Polski. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Stefan Hula był piąty.

- Wiatr rozdawał karty, ale Wellinger wygrał zasłużenie - powiedział Jan Szturc, pierwszy trener Adama Małysza.

O wielkim rozczarowaniu mogą mówić reprezentanci Polski. Po pierwszej serii konkursowej niespodziewanie prowadził Stefan Hula, który znokautował wręcz rywali i odleciał na 111 metr. Za nim był Kamil Stoch po skoku na 106,5 metra. Próby biało-czerwonych w drugiej serii były jednak krótsze od rywali. Stoch ostatecznie był czwarty. Do trzeciego miejsca stracił zaledwie 0,4 punktu. Piąte miejsce zajął Hula.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies