Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Zlikwidowali "polską" plantację marihuany pod Walencją. Wspólna akcja polskich i hiszpańskich policjantów (wideo)

Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z hiszpańską policją zlikwidowało w styczniu plantację konopi indyjskich w miejscowości Gandia pod Walencją. Funkcjonariusze zatrzymali w Hiszpanii dwóch członków grupy przestępczej, a także dwie osoby na południu Polski.

marihuana_16_11_17

Łódzki oddział CBŚP pracował nad sprawą od kilku miesięcy. Śledczy podejrzewali kilku Polaków o uprawę marihuany i handel nią w Hiszpanii. Funkcjonariusze nawiązali współpracę z hiszpańską policją, przy wsparciu Europolu.

Na zlikwidowanej plantacji przestępcy uprawiali prawie 200 krzewów konopi indyjskich. Policjanci skonfiskowali 10,5 kg gotowej marihuany. Zatrzymani podczas akcji Polacy mieszkają na stałe w Hiszpanii.

Dwie następne osoby zatrzymano w Polsce w ostatnich dniach. CBŚP podało, że policja kontynuuje śledztwo w tej sprawie i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies