Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


"Pierwszy więzień polityczny Jarosława Kaczyńskiego". R. Giertych o zatrzymaniu posła Gawłowskiego (wideo)

Centralne Biuro Antykorupcyjne formalnie zatrzymało posła PO, Stanisława Gawłowskiego. Sekretarz generalny i poseł PO sam stawił się w prokuraturze, aby śledczy mogli przesłuchać go w sprawie zarzutów korupcyjnych.

wolne_sady_14_04_18

Zgodę na jego zatrzymanie i tymczasowy areszt wyraził sejm.

- Nie widzę żadnych podstaw merytorycznych do zatrzymania i stosowania aresztu. Pan poseł nie tylko nie unika prokuratory, ale jest wręcz namolny. Byliśmy tu już miesiąc temu i nie usłyszeliśmy zarzutów. Jeżeli dzisiaj dojdzie do aresztowania to będziemy mieli do czynienia z pierwszym więźniem politycznym Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Roman Giertych, pełnomocnik Gawłowskiego.

W sprawie zatrzymania Stanisława Gawłowskiego wystąpiła Prokuratura Krajowa. Śledczy zamierzają przedstawić posłowi PO pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies