Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Odeszli do wieczności


Ostatnia droga śp. ks. prał. Edmunda Chmielewskiego (zdjęcia, wideo)

Wiele osób wzięło udział w ostatniej drodze księdza prałata Edmunda Chmielewskiego, przez wiele lat związanego z parafią pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Do wieczności odszedł w wieku 79 lat.

2018/05/pogrzeb-edmund-chmielewski-jpg_5afa97b3cf168

W poniedziałek zmarłego żegnali rodzina, przyjaciele, księża, władze miasta i przedstawiciele wielu jednostek i organizacji.

Śp. ks. prał. Edmund Chmielewski w latach 1992-2010 był proboszczem ostrowskiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Podczas homilii biskup Janusz Stepnowski podkreślił, że zmarły był bardzo związany ze swoją parafią, o czym świadczy obecność w nabożeństwie osób z Ostrowi Mazowieckiej.

- Człowiek wymowny, ale nie gaduła. Wypowiedzi jego były słuszne, bez zbędnego patosu. Jeżeli ktoś mówił niezbyt mądrze to spotykał się z jego błyskotliwą ripostą. Umiał docenić dobro u innych, ale był oszczędny w pochwałach - mówił z kolei ks. prał. dr Jan Okuła.

Emerytowany kapłan diecezji łomżyńskiej zmarł w czwartek 10 maja. W kapłaństwie był przez 51 lat, w tym 18 lat dziekan i proboszcz parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Nabożeństwa odprawiono w poniedziałek 14 maja w Katedrze Łomżyńskiej i w kościele parafialnym w Lachowie. Ciało śp. Edmunda Chmielewskiego spoczęło na cmentarzu parafialnym w Lachowie.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies