Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Top 10 miejsc do zwiedzenia, w których nie spotkasz tłumów

Sezon na urlopowe wojaże oficjalnie uważamy za otwarty. W związku z tym, rozejrzeliśmy się za ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić. Postawiliśmy jednak na oryginalność - w zestawieniu nie znajdziesz oklepanych kierunków, w które uderza cała Europa, nie znajdziesz tłoku, ścisku i blasku fleszy - jak w najpopularniejszych atrakcjach turystycznych okolicy. Znajdziesz za to ciszę, spokój, mnóstwo możliwości relaksu i - co ważniejsze - ogrom ciekawostek i przyciągających atrakcji.

Chorwacja
Zestawienie otwiera Chorwacja, ale nie cała - bo jest wyjątkowo popularną destynacją podróży. Wybraliśmy wyspę Lopud. Znana jest z pięknych plaż, oszałamiających widoków skał wpadających w odmęty błękitnego morza i wspaniałych kąpielisk. Spokojnie można znaleźć tam zaciszne miejsca do nocowania, przyjaznych gospodarzy i pyszną kuchnię.

2018/05/chorwacja-jpg_5afc2880b492c

Łotwa
Mamy również coś dla miłośników połączenia miejskich atrakcji i nadmorskiego lenistwa. Łotwa to niedoceniony kierunek wojaży. A szkoda. Piękne plaże, zatoka Ryska, piękny Park Narodowy Pape z wydmami i jeziorami i klimatyczne, małe wioski rybackie. Większe miasta kuszą zabytkami i spacerowymi uliczkami, nadmorskie kurorty są zupełnie inne od tych osławionych - mniej skomercjalizowane, znacznie mniej zaludnione i o wiele od nich spokojniejsze.

La Marche - Włochy
W zestawieniu nie mogłoby zabraknąć włoskich klimatów. Trzymamy się jednak z dala od największych i najbardziej znanych miejsc. Zaglądamy w region La Marche, ceniony za połączenie gór, morza i pięknych plaż. Długie wybrzeże daje wiele wyboru, a miasteczka zachwycają architekturą. Bez wątpienia nacieszysz tam również podniebienie - kuchnia włoska to jedna z najchętniej wybieranych na świecie.

2018/05/wlochy-jpg_5afc28ae23cd8

Sibillini - Włochy
Jeszcze na chwilę zostajemy przy włoskiej miłości, ale uciekamy w góry. Góry, doliny i małe miasteczka, które żyją w swoim własnym rytmie. Pełnia pięknej natury, wapienne szczyty i bezkresne, zielone łąki. A pomiędzy nimi przepełnione zabytkami miasteczka, w których na każdym rogu można rozkoszować się lokalną kuchnią w rodzinnych restauracjach.

Szkocja
Piękna, zachwycająca krajobrazami i klimatem. Wyżynno-górskie atrakcje dla miłośników pieszych wędrówek przy absolutnie spektakularnych widokach. Pełna historii, tajemnic i ciekawostek, z interesującą kuchnią i klimatycznymi miastami. Odwiedź Glasgow, Edynburg i zakochaj się - tak jak my.

Murcja - Hiszpania
Hiszpania to jedno z miejsc na ziemi, do którego turyści zjeżdżają się z każdej strony świata. Są wciąż jednak mniej znane obszary, w których wcale nie jest tłoczno. Prowincja Murcja ma dostęp do morza, gwarantuje stosunkowo puste plaże, a okoliczne miasta pełne są typowo hiszpańskich atrakcji. Autochtoni twierdzą, że urok prawdziwej Hiszpanii czuje się właśnie w takich miejscach jak to.

2018/05/hiszpania-jpg_5afc2897b89f9

Nowa Zelandia
Nieco się już oddaliliśmy, ale jeśli nie zniechęcają cię dalekie podróże - w Nowej Zelandii nie sposób się nie zakochać. Spektakularne krajobrazy i widoki, które - dosłownie - zapierają dech w piersiach. Góry, niezdobyte szczyty, gejzery, gorące źródła, bezkresne łąki i gęste lasy. Mnóstwo zwierząt i roślinny, których nie zobaczysz w Europie. Bardzo niezwykłe miejsce.

Mołdawia
Kolejne bardzo niedocenione na mapie świata miejsce. Piękne wzgórza i doliny, jeziora i przytulne wioski w ich cieniu. Przepyszne wina i ciekawa architektura. Długie, gorące lato pozwala zwiedzać i poznawać w przyjemnej atmosferze. I - podobnie jak poprzednie propozycje - Mołdawia nie została jeszcze owładnięta komercją i tłumami.

Gruzja
O Gruzji napisano wiele przewodników, wciąż jednak nie zdobyła tylu serc, żeby było w niej zbyt tłoczno. Gościnność mieszkańców jest powalająca. Kuchnia - oszałamiająco pyszna. A widoki i atrakcje - nie pozwalają o sobie zapomnieć. Kachetia - jeden z ciekawszych rejonów, pełna jest klimatycznych wiosek, twierdz i cudownych widoków. Gwarantujemy, że spędzony tam urlop będzie wspaniały.

2018/05/gruzja-jpg_5afc288a88818

Szwajcaria
Góry, czysta woda, cudne widoki i porastające zbocza winnice. Tak wygląda np. Lavaux - jedno z piękniejszych miejsc na mapie Szwajcarii. Docenisz tu zarówno widoki, atmosferę wiosek i małych miasteczek, kuchni, jak i przyjacielskich mieszkańców. Życie tu toczy się powoli, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i tłumów turystów.

2018/05/szwajcaria-jpg_5afc28a41e36b

Więcej informacji w portalu Sportroom.pl.

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies