Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Pyton wciąż poszukiwany. "Może pożreć człowieka" (wideo)

Policja apeluje o ostrożność i zaniechanie spacerów, zwłaszcza nad Wisłą na terenie powiatu piaseczyńskiego. Ma to związek ze znalezioną wylinką węża. Według ekspertów, gad który zrzucił skórę, to pyton tygrysi. Zwierzę jest niebezpieczne.

2018/07/waz-jpg_5b45a68cda10c

- Specjalista po oględzinach wylinki powiedział nam, że jest to samica o długości od czterech do sześciu metrów - powiedział Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska.

- Ogólnie jest taka zasada, że wąż o długości powyżej dwóch metrów jest zagrożeniem dla człowieka - stwierdziła Magda Fabiszewska-Jerzmańska z wrocławskiego zoo.

- Weterynarze mówili, że on małą sarnę może pożreć, to człowieka nie pożre? - mówił mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego Antoni Pełka.

Włodzimierz Stanisławski z łódzkiego zoo uważa, że jest to możliwe.

- Zdarzały się przypadki uduszenia i pożarcia dzieci, a także dorosłego człowieka - powiedział Stanisławski.

W poniedziałek 9 lipca fundacja Animal Rescue Polska zorganizowała nocne poszukiwania węża nad Wisłą. Nie udało się znaleźć pytona, jednak poszukiwacze natknęli się na nowe ślady węża.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies