Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Facebook prosił banki o dane. Zuckerberg chce poznać stan konta swoich użytkowników (wideo)

Facebook kontaktował się z amerykańskimi bankami ws. dostępu do szczegółowych danych ich klientów - poinformował Wall Street Journal we wtorkowym wydaniu. Koncern założony przez Marka Zuckerberga chciał poznać stan konta oraz historię transakcji użytkowników.

2018/08/mark-zuckerberg-jpg_5b69fd7d40a27

Według Facebooka informacje pozyskane od banków miały posłużyć do lepszego dopasowania nowych usług do potrzeb użytkowników platformy.

W zamian za dostęp do danych, Facebook miał oferować spersonalizowane oferty banków użytkownikom aplikacji Messenger. Według Wall Street Journal, w rozmowach miały uczestniczyć takie banki, jak JPMorgan Chase, Wells Fargo i U.S. Bancorp.

Facebook pracuje nad zwiększeniem zaangażowania swoich użytkowników, aby więcej czasu spędzali w witrynach i aplikacjach powiązanych z serwisem Marka Zuckerberga. W związku ze zmniejszonym zaangażowaniem oraz mniejszym niż prognozowanym wzrostem liczby użytkowników, wartość giganta społecznościowego na Wall Street spadła o ponad 120 mld dolarów na początku lipca.

Facebook ma pracować nad rozwojem platformy płatności wewnątrz aplikacji Messenger. Pomysł jest podobny do rozwiązania chińskiego serwisu społecznościowego WeChat. Użytkownicy chińskiej platformy mogą za pośrednictwem aplikacji płacić m.in. w sklepach, kinach, taksówkach, a nawet opłacać rachunki.

Platforma do płatności Facebooka - Messenger Pay - jest już testowana m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. To kolejne kontrowersje wokół firmy Marka Zuckerberga w ostatnich latach. Facebook był krytykowany m.in. za wyciek danych kilkudziesięciu milionów użytkowników do firmy Cambridge Analytica, ingerencję w wybory prezydenckie w USA oraz falę tzw. fake newsów.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies