Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Będą zmiany w kodeksie karnym. Mają przyspieszyć postępowania (wideo)

Wyprowadzić sądy z krainy absurdu i wprowadzić na drogi prowadzące do szybkiego orzekania - to cele, jakie chce osiągnąć minister sprawiedliwości, który na konferencji przedstawił założenia przygotowywanych w resorcie "głębokich zmian" w kodeksie karnym.

2018/09/rozprawa-mlotek-sad-jpg_5b9a075a306df

Jak argumentował Zbigniew Ziobro, w zapowiadanej nowelizacji chodzi o to, żeby "przyśpieszyć bieg procesów, ale też i rozprawić się z obstrukcją, którą stosują strony postępowań karnych".

- Dziś przedstawiana nowelizacja, głęboka zmiana Kodeksu karnego, która powstała w ministerstwie, zmierza przede wszystkim do tego, by przyśpieszyć bieg procesów, ale też i rozprawić się z obstrukcją, którą stosują strony postępowań karnych. Temida powinna być ślepa, ale nie powinna być śmieszna, a na taki zarzut naraża się sędzia, który musi odczytywać przez wiele godzin, często na pustej sali, wyrok z uzasadnieniem - podkreślał Ziobro na konferencji prasowej w Warszawie.

- Likwidujemy jałowe procedury i wprowadzamy rozwiązania, które szanują gwarancje procesowe oskarżonych, ale nie dają możliwości tak ostentacyjnego torpedowania spraw, jak to wielokrotnie widzieliśmy - podkreślał Ziobro.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies