Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


"Mogli wytworzyć 6 mln porcji amfetaminy". Policja rozbiła gang produkujący narkotyki (wideo)

Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się produkcją narkotyków. Zatrzymano pięć osób podejrzanych o uruchomienie w Gdańsku profesjonalnej fabryki amfetaminy. Wśród zatrzymanych jest emerytowany wykładowca chemii. Z zabezpieczonych substancji mogłoby powstać 6 milionów porcji dilerskich.

- Funkcjonariusze, którzy dokonali likwidacji tej fabryki na miejscu, zabezpieczyli ok. 20 kg już stworzonego prekursora i 300 gramów amfetaminy. Wydaje się, że jest to niewiele, ale z odczynników zabezpieczonych i z materiału, które udało się zabezpieczyć w toku czynności, biegli ustalili, że można było wytworzyć ponad 6 milionów jednostkowych dawek amfetaminy. Byli przygotowani do wytwarzania bardzo dużej ilości tych środków - poinformowała Olimpia Gapanowicz z Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies