Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


"Stop pedofilii w kościele". Marsze protestacyjne w polskich miastach (wideo)

Pod hasłem "Stop pedofilii w kościele" w kilku miastach Polski odbyły się marsze protestacyjne. Uczestnicy zgromadzeń skandowali między innymi "ręce precz od dzieci", czy "Polska laicka, a nie katolicka".

kosciol_modlitwa_15_02_18

W stolicy zaprezentowano mapę pedofilii w Polsce, stworzoną przez fundację "Nie lękajcie się", natomiast w Poznaniu wieszano na drzwiach kościołów listy z nazwiskami księży pedofilów, którzy nie są wpisani do rejestru Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Bardzo nam zależy, aby ponad podziałami doprowadzić do stworzenia komisji, takich jak powstały w Niemczech czy Irlandii czy Pensylwanii. Wiemy, że można to zrobić - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus z Liberalno-Społecznych.

- Skupiamy się na potępianiu działań państwa, które notorycznie, bez zahamowań finansuje kościół katolicki, który jest jednym ze sprawców pedofilii - stwierdziła Aleksandra Kulman z partii Razem.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies