Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Mieli być bici i głodzeni. Akt oskarżenia wobec opiekunów z domu dziecka i poprawczaka (wideo)

Podopieczni rodzinnego domu dziecka w Starogardzie Gdańskim oraz ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Sucuminie poskarżyli się, że byli bici i głodzeni. Obie placówki były wtedy prowadzone przez jedno małżeństwo: Jolantę Ż. i Leszka Ż.

2018/10/dzieci-siostra-jpg_5bbd1da0d1062

W marcu tego roku małżeństwo usłyszało zarzuty. Teraz prokuratura sporządziła akt oskarżenia.

- Osoby, które pełniły funkcje dyrektorów tych ośrodków, usłyszały zarzuty. I te zarzuty są objęte aktem oskarżenia. Dotyczą one fizycznego i psychicznego znęcania się nad wychowankami pozostającymi w stosunku zależności do dyrektorów, jak również nieporadnymi ze względu na wiek - poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak dodała, akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim. Za zarzucone tym osobom przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies