Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


"Kościół jest odpowiedzialny za bezkarność księży pedofilów". W sejmie odbyło się spotkanie ws. pedofilii w kościele (wideo)

W sejmie odbyło się spotkanie dotyczące ofiar księży pedofilów pod hasłem "Stańmy po stronie dzieci", zorganizowane przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus. Zebrani zgłosili dwa postulaty: o powstanie komisji przy wsparciu rzecznika praw obywatelskich i rzecznika praw dziecka oraz o zmiany w kodeksie karnym, likwidujące przedawnienia przestępstw seksualnych.

2018/10/sejm-spotkanie-kosciol-jpg_5bbd21f42b80a

- Kościół jest odpowiedzialny za bezkarność księży pedofilów jako instytucja, bo oni korzystają z autorytetu nadanego im przez kościół - tylko dlatego mają dostęp do dzieci, i korzystają z narzędzi, jakie daje im kościół - uważa Agata Diduszko-Zyglewska, publicystka Krytyki Politycznej.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus podkreśliła, że w polskim kościele występuje problem pedofilii, podobnie jak na całym świecie. Zapowiedziała, że złoży do sejmu projekt ustawy w sprawie powołania specjalnej komisji, która zajmie się tą sprawą.

Rzecznik PiS, Beata Mazurek poinformowała, że powołanie takiej komisji leży w gestii ministra sprawiedliwości.

Poseł PO Maciej Kierwiński zaapelował do Zbigniewa Ziobry o powołanie specjalnego zespołu prokuratorów do zbadania tej sprawy.

- Wykazaliśmy zdecydowane działania, nadzorując śledztwa i domagając się surowego i bezwzględnego przestrzegania prawa wobec tych, którzy je łamią, niezależnie od tego, kim są - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies