Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Zawiódł czujnik na rakiecie nośnej. Nagranie usterki po starcie na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Rosyjska agencja kosmiczna opublikowała nagranie z kamery umieszczonej na rakiecie Sojuz i podała oficjalne powody awarii statku kosmicznego podczas startu z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Jak poinformował szef komisji, przyczyną awarii była wadliwa praca czujnika informującego o rozdzieleniu pierwszego i drugiego członu rakiety. Według ustaleń komisji, dolna część napędu uderzyła w górną, w której znajdowali się astronauci. Doprowadziło to do rozerwania się baku i zniszczenia pierwszego członu rakiety.

Na opublikowanym filmie widać moment awarii, która doprowadziła do awaryjnego lądowania. Statek kosmiczny Sojuz MS-10, lecący na Międzynarodową Stację Kosmiczną z Amerykaninem i Rosjaninem na pokładzie, musiał wrócić na ziemię po zaledwie kilku minutach.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies