Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: młodzież nakłaniana przez księży do noszenia pieniędzy

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałabym poskarżyć się na jednego z księży kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Już od jakiegoś czasu na mszach świętych dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ksiądz za każdym razem upomina się o przynoszenie ze sobą pieniędzy na tacę.

2018/12/kosciol-wnmp-ostrow-jpg_5c07abaa3f74a

Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna, zależna od sumienia każdego z wiernych i nie powinien być nakłaniany co niedzielę na przynoszenie pieniędzy.

Do kościoła powinno się uczęszczać, aby wysłuchać kazania a nie wezwań do "wrzucania na tacę". Dlaczego tenże ksiądz nie upomni się o pieniądze na innych mszach świętych?

Odpowiada kancelaria kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej:
Na mszy świętej nikt nie mówił o ofiarach. Natomiast na spotkaniu z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, było wyjaśnione czym jest ofiara. Jeśli kogoś to uraziło, to przepraszamy.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja