Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Leśnicy chcieli zorganizować wycieczkę pracowniczą na… Maderę (wideo)

Minimum 4-gwiazdkowy hotel na Maderze, wyżywienie All Inclusive i zwiedzanie okolicznych zabytków - tak miał wyglądać plan wycieczki, na którą przetarg ogłosili leśnicy z Nadleśnictwa Ełk.

2019/01/drewno-las-jpg_5c34fd45dc4ee

Na turnus mieli udać się razem z rodzinami, jednak nie znalazł się żaden oferent, który byłby chętny zorganizować wymarzone wakacje. Pozostał jednak problem, bo momentalnie po zakończeniu okresu przyjmowania ofert, zamówienie zniknęło ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.

- Ta wycieczka, która mogłaby się odbyć w Nadleśnictwie Ełk, byłaby finansowana tylko i wyłącznie ze środków pracowników nadleśnictwa. Nie sądzę, by była to wycieczka ekskluzywna, to typowa wycieczka oferowana przez biura podróży - powiedział Jarosław Krawczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Dofinansowanie miałoby wynosić 20-30 proc. i pochodzić ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Aktywiści ekologiczni wskazują jednak, że wszystkie pieniądze leśników pochodzą z użytkowania zasobów Skarbu Państwa.

- Mam wrażenie, że te wysokie pensje, te wczasy, o których mówimy, odbywają się kosztem naszej przyrody - stwierdził prof. Rafał Kowalczyk z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

- To jest rażący przykład, że Lasy Państwowe są instytucją zbyt rozpasaną. Nadleśniczy zarabia więcej, niż premier naszego kraju - dodał Adam Bohdan, aktywista z Fundacji "Dzika Polska".

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies