Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Budowa dróg w Klukowie i Treblince

Bożena Kordek, wójt gminy Małkinia Górna, podpisała umowy na budowę dróg gminnych w miejscowościach Klukowo i Treblinka. Wartość obu inwestycji przekracza 1,1 mln zł.

2019/01/droga-treblinka-jpg_5c37292e48591Droga gminna w Treblince jest obecnie w opłakanym stanie, fot. Urząd Gminy w Małkini Górnej

Wartość inwestycji w Klukowie wyniesie 1.024.548,07 zł. Zadanie zostanie zrealizowane do 30 września br. Z kolei na budowę drogi gminnej w Treblince przeznaczono 138.314,99 zł i czas realizacji inwestycji mija 31 lipca br.

- W ramach przebudowy drogi gminnej w miejscowości Klukowo, zostanie wykonana konstrukcja i nawierzchnia drogi, zjazdów oraz utwardzona nawierzchnia poboczy z kruszywa łamanego. Ponieważ realizowana inwestycja wykracza poza istniejące granice pasa drogowego, realizowana jest w trybie specustawy drogowej i ma na celu poszerzenie istniejących granic pasa drogowego. Dotychczasowy sposób wykorzystania drogi, jako drogi gminnej nie ulegnie zmianie. Długość rozbudowywanej drogi wyniesie 912,95 mb, a szerokość 5 metrów - informuje Urząd Gminy w Małkini Górnej.

Wykonawcą zadania w Klukowie będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Mikst z siedzibą w Węgrowie. Czas na realizację inwestycji firma ma do 30 września br.

- Droga w Treblince to odcinek włączający drogę gminną przechodzącą przez wieś z drogą wojewódzką nr 627 do Kosowa Lackiego. Na etapie projektowania drogi nr 627 (w latach 2013-2014) nie został zaprojektowany zjazd ze wsi na drogę wojewódzką. Dopiero po 4 latach udało się doprowadzić do rozwiązania tego problemu, uzyskując odpowiednie zgody, przejmując nieruchomości od PKP, projektując zapominany odcinek drogi oraz wyłaniając wykonawcę. Droga zostanie wykonana z betonu asfaltowego na odcinku 136 mb - wyjaśnia małkiński urząd gminy.

Inwestycję w Treblince zrealizuje firma Infrastruktura Bud z Warszawy. Termin realizacji zadania ustalono do 31 lipca br.

Obydwie inwestycje zostaną zrealizowane ze środków budżetu gminy. Zarówno droga w Klukowie, jak i Treblince to ważne odcinki komunikacyjne dla mieszkańców tych miejscowości.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies