Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Strajk nauczycieli demoralizuje? (wideo)

Przy okazji konferencji prasowej szefa NBP na temat wynagrodzeń pracowników banku centralnego członek rady polityki pieniężnej, były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki odniósł się do protestu nauczycieli.

- Ja odsiedziałem swoje za to, że walczyłem o prawo do legalnego strajku w Polsce. Ale nie o prawo do oszukiwania przy pomocy zwolnień lekarskich i uczenia moich wnuków cwaniactwa przez nauczycieli, którzy idą na fałszywe zwolnienie lekarskie. Tu jest granica mojej tolerancji - mówił Kropiwnicki.

Pracownicy oświaty kontynuują protest polegający na przechodzeniu na zwolnienia lekarskie. Akcję popiera ZNP. Nauczyciele domagają się od zaraz podwyżek miesięcznych wynagrodzeń o 1000 zł oraz wytykają resortowi edukacji chaos wywołany wprowadzaną przez PiS reformą oświaty.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies