Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Szef ZNP zapowiada strajk nauczycieli po fiasku rozmów z minister edukacji (wideo)

Będzie strajk nauczycieli - zapowiada prezes ZNP Sławomir Broniarz. W czwartek 10 stycznia po rozmowach z szefową MEN Anną Zalewską, spotkał się Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego.

2019/01/szkola-nauczyciel-jpg_5c3865c32bb0f

Broniarz przyznał, że jako termin protestu bardzo poważnie brany jest pod uwagę czas egzaminów. Związkowcy domagają się tysiąca złotych podwyżki w tym roku. Resort proponuje znacznie mniej.

Minister Zalewska zapewnia, że mają być kolejne rozmowy, choć związkowcy twierdzą, że teraz nie usłyszeli żadnych konkretów.

- Ponieważ dochodzą do nas od dłuższego czasu głosy niezadowolenia od nauczycieli, którzy zauważają różnego rodzaju dysproporcje, rozmawiamy o różnych rozwiązaniach, które mają doprowadzić do zwiększenia pensji nauczyciela - powiedziała Anna Zalewska, minister edukacji.

- Rozmowy z ministerstwem edukacji narodowej nie posunęły nas w realizacji postulatu Związku Nauczycielstwa Polskiego nawet o złotówkę, czy milimetr. Skoro pani minister Anna Zalewska w tym całym słowotoku nie przedstawiła żadnego racjonalnego pomysłu, projektu poprawy sytuacji materialnej nauczycieli, to rozpoczynamy procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies