Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Zatrzymano parę odpowiedzialną za ponad 100 oszustw. Oferowali fikcyjny towar w internecie (wideo)

Policjanci przed jednym z banków zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany dziewięcioma listami gończymi i dziesięcioma nakazami doprowadzenia za oszustwa internetowe. W toku dalszych czynności zatrzymano również jego partnerkę.

2019/02/biznes-para-jpg_5c5c200d5a045

- Od około trzech lat para trudniła się procederem przestępczym polegającym na wystawianiu fikcyjnych przedmiotów na aukcjach na różnych portalach internetowych - wyjaśniła mł. asp. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji.

Jak się okazało, 23-latka była poszukiwana 59 nakazaniami doprowadzenia i 16 listami gończymi również za przestępstwa internetowe. Para dokonała ponad 100 oszustw, oferując sprzęt AGD i RTV, którego nie posiadała. Kupujący przelewał należność za fikcyjny towar na konto oszustów, natomiast nie otrzymywał zamówionego przedmiotu.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies