Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Trzech złodziei próbowało ukraść luksusowe samochody metodą na walizkę (wideo)

Trzech złodziei próbowało ukraść dwa luksusowe samochody z posesji w Baninie w województwie pomorskim. Zastosowali metodę na tzw. walizkę, czyli użyli urządzenia, które jest w stanie przechwycić i wykorzystać sygnał wysyłany przez pilota do otwierania drzwi samochodu.

2019/03/klucz-samochod-jpg_5c88fba3a2862

- Polega to na tym, że pilot wysyła dane do auta i ta transmisja zostaje nagrana. Jest to proste do zgrania przez każde, nawet nieprofesjonalne urządzenie - tłumaczył Krzysztof Milarski z firmy WIK zajmującej się zabezpieczeniami samochodowymi.

Później przechwycony sygnał można wykorzystać do otwarcia auta bez użycia kluczyków. W opisywanym przypadku złodziejom nie udało się ostatecznie ukraść samochodów, mimo że jeden z nich zdołali nawet otworzyć. Zadziałały jednak dodatkowe zabezpieczenia i złodziejom nie udało się odpalić auta.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies