Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


800 milionów złotych rocznie na PKS (wideo)

800 milionów złotych rocznie na autobusy i złotówka dopłaty za kilometr. Uruchomienie rządowego programu "Połączenia Lokalne" zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

2018/07/pks-autobus-jpg_5b434a04c11b1

Ustawa, która ma umożliwić przywracanie zamkniętych kiedyś połączeń autobusowych, ma wejść w życie w drugiej połowie maja. Wtedy samorządy będą mogły podpisywać umowy z przedsiębiorcami na reaktywację połączeń lub dofinansowanie tych deficytowych. Ten plan to jeden z elementów tzw. "piątki PiS".

- Pamiętam jak w latach 90-tych, kiedy PKS-y kursowały, to żartowano, że ten skrót oznacza: Powolny Kiepski Siermiężny. Ale czasem lepiej, że powolny i siermiężny, ale żeby w ogóle było to połączenie, niż żeby go wcale nie było - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Jak zapewnił minister infrastruktury, 800 mln zł rocznie przeznaczonych na połączenia lokalne pozwoli zaspokoić potrzeby samorządów w tym zakresie.

źródło: x-news.pl


Tomasz Gąsiewski
Jeśli zapewnią nową flotę autobusów z klimatyzacją to nikt nie będzie miał nic przeciwko jeśli do tego dojdą rozsądne ceny biletów

Paweł Suchta
Czują że niedługo polaków nie będzie stać na samochody. :D

Magda Baryga
O czym Ty cżłowieku piszesz- ludzie z wiosek potrzebuja dojechac, np. do lekarza. Nikt nie pyta, czy przesadzisz cztery litery ze stuletniego albo najnowszego wozu do PKSu. Tu chodzi o zapewnienie elemantarnych potrzeb dla wszystkich. Nie kazdy musi miec i utrzymywac auto.

Magda Baryga
Można kupić 20 letni wrak za grosze, ale po co ? Ani to eko, ani potrzebne komus kto chce skorzystac z auta cztery razy w miesiacu

Lucjan Kozłowski
Warszawa wydaje na dopłaty do komunikacjo miejskiej 2,5 miliarda pln. Jak to się ma do 800 milionów przeznaczonych przez pisowskich propagandystów na całą Polskę? Wniosek nasuwa się jeden to kolejne łgarstwo pisowskiej sekty, na Ostrów proporcjonalnie przypadnie może jeden "Autosan"z odzysku i jakiś etat na poczekalni. Ciesz się ciemny ludu i wielbij wodza.

Magdalena Romanik
I tak to pieniądze podatników.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies