Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


800 milionów złotych rocznie na PKS (wideo)

800 milionów złotych rocznie na autobusy i złotówka dopłaty za kilometr. Uruchomienie rządowego programu "Połączenia Lokalne" zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

2018/07/pks-autobus-jpg_5b434a04c11b1

Ustawa, która ma umożliwić przywracanie zamkniętych kiedyś połączeń autobusowych, ma wejść w życie w drugiej połowie maja. Wtedy samorządy będą mogły podpisywać umowy z przedsiębiorcami na reaktywację połączeń lub dofinansowanie tych deficytowych. Ten plan to jeden z elementów tzw. "piątki PiS".

- Pamiętam jak w latach 90-tych, kiedy PKS-y kursowały, to żartowano, że ten skrót oznacza: Powolny Kiepski Siermiężny. Ale czasem lepiej, że powolny i siermiężny, ale żeby w ogóle było to połączenie, niż żeby go wcale nie było - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Jak zapewnił minister infrastruktury, 800 mln zł rocznie przeznaczonych na połączenia lokalne pozwoli zaspokoić potrzeby samorządów w tym zakresie.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies