Opublikowano

Policja rozbiła gang, który "wyprał" 680 mln euro (wideo)

Dwadzieścia dwie osoby podejrzane o udział w "zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym" oraz pranie pieniędzy pochodzących
Zdjęcie ilustracyjne

Dwadzieścia dwie osoby podejrzane o udział w "zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym" oraz pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw narkotykowych i tytoniowych zatrzymano w ramach międzynarodowej akcji policji "Lodołamacz".

W akcji wzięło udział łącznie ponad 450 funkcjonariuszy CBŚP, policji litewskiej i hiszpańskiej oraz służb celnych Wielkiej Brytanii, hiszpańskiej Guardia Civil, wspieranych przez Europol i Eurojust.

Akcja została przeprowadzona jednocześnie na terenie Polski, Litwy, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Przeprowadzono łącznie około 40 przeszukań obiektów i zatrzymano obywateli Polski, Litwy i Estonii. Grupa podejrzewana jest o wypranie co najmniej 680 mln euro pochodzących z handlu narkotykami.

- Sprawa jest na niespotykaną dotąd skalę, bo wolumen wypranych pieniędzy jest wynikiem takim, który w Europie się dotąd nie zdarzył. Mówimy o 680 milionach euro podczas działania tej zorganizowanej grupy. Polscy policjanci w znacznym stopniu przyczynili się do zatrzymania przestępców, bo dzięki żmudnej pracy śledczej i intensywnej pracy operacyjnej udało się ustalić kanał przemytu pieniędzy, co jest dosyć trudną sprawą - poinformował Adam Cieślak, zastępca komendanta CBŚP.

Podczas akcji przejęto blisko 10 mln zł, w różnych walutach m.in. w euro, funtach, dolarach, złotych, koronach szwedzkich i norweskich. Zabezpieczono także dokumentację, telefony, nośniki danych informacyjnych i komputery.

źródło: x-news.pl

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz