Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Ks. Łukasz Gołaszewski: jak przygotować się do pielgrzymki (wideo)

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę zbliża się wielkimi krokami. Przed pątnikami wielkie wyzwanie, ale też przygoda i wyjątkowe rekolekcje w drodze. Do wędrówki warto się jednak solidnie i skrupulatnie przygotować - przede wszystkim pod względem duchowym, ale też fizycznym.

2019/07/pielgrzymka-ks-golaszewski-jpg_5d26da4e7ff5fFot. kadr z wideo 35 PPŁ

O tym, jak przygotować się do pielgrzymki mówił ksiądz Łukasz Gołaszewski, ojciec duchowny 35 PPŁ na Jasną Górę.

- Po pierwsze uświadom sobie, w czym będziesz brał udział - w rekolekcjach w drodze. Aby dobrze przygotować się do tych rekolekcji, warto porównać pielgrzymkę do zawodów sportowych - tu sportowiec najpierw przygotowuje się, ćwiczy kondycję, by mieć siłę i osiągnąć najlepsze wyniki. Oczywiście rekolekcje to nie zawody sportowe, ale i tu trzeba przygotować zarówno ducha jak i ciało - mówił ks. Łukasz Gołaszewski.

Jak przygotować się duchowo, a jak fizycznie - posłuchaj, co mówił ojciec duchowny pielgrzymki. Pamiętaj też, że nie warto myśleć o przeciwnościach, bo we wspólnocie wiernych wszystkie wyzwania są łatwiejsze. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w dwutygodniowej pielgrzymce, mogą w każdej chwili dołączyć do grupy, chociażby na kilka dni. Przypomina o tym ks. Artur Akimowicz, zastępca przewodnika 35 PPŁ.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja