Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


A. Merkel o swoim stanie zdrowia (wideo)

Angela Merkel zapewniła, że jest zdolna do pełnienia obowiązków i ma nadzieję cieszyć się życiem po zakończeniu ostatniej kadencji w 2021 r. Kanclerz Niemiec odpowiadała na pytania dziennikarzy przed jej letnim urlopem.

źródło: x-news

– To ważne, bym potwierdziła moją odpowiedzialność za zdolność do kierowania rządem, więc powiem po prostu – a znacie mnie już od pewnego czasu – że jestem w stanie sprawować swoją funkcję – powiedziała Merkel.

Wątpliwości co do jej stanu zdrowia pojawiają się od czerwca, gdy w czasie kilku oficjalnych uroczystości Merkel wyraźnie drżała w niekontrolowany sposób. Ostatnio kanclerz i jej zagraniczni goście słuchają hymnów państwowych na siedząco.

– Jako człowiek bardzo się interesuję własnym zdrowiem. W 2021 roku kończę działalność polityczną, ale potem liczę na inne życie, więc chciałabym zachować zdrowie – dodała niemiecka kanclerz.

Niemiecka polityk właśnie skończyła 65 lat, na czele niemieckiego rządu stoi od 2005 roku. W 2018 roku zapowiedziała, że jej czwarta kadencja, kończąca się w 2021 roku, będzie ostatnią.
Jesienią oddała przywództwo w partii CDU.