Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


3-miesięczna dziewczynka zmarła będąc pod opieką pijanej matki. Kobieta z zarzutami

Trzymiesięczna dziewczynka zmarła w Jędrzejowie w województwie świętokrzyskim. Zarzuty w sprawie usłyszała 29-letnia matka dziecka. Matka dziecka była w czasie zdarzenia nietrzeźwa, miała 1,3 promila alkoholu w organizmie.

2019/08/prokuratura-kielce-jpg_5d514aeb58cf6

W środę 7 sierpnia dwoje trzymiesięcznych dzieci przebywało pod jej opieką w domu. W pewnym momencie kobieta zauważyła, że jedno z dzieci nie daje oznak życia. Na miejsce przyjechało pogotowie, ale dziewczynki nie udało się uratować.

Matka dzieci była w czasie zdarzenia nietrzeźwa, miała 1,3 promila alkoholu w organizmie. Patrycja M. usłyszała trzy zarzuty. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanej kobiecie, matce tego dziecka, trzech zarzutów. Pierwszy z tych zarzutów dotyczy narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, drugi i trzeci zarzut związane są z narkotykami. Drugi dotyczy posiadania nieznacznej ilości narkotyków w postaci marihuany, a trzeci udzielenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tego samego narkotyku w nieznacznej ilości ustalonej w sprawie osobie. Podejrzana o przedstawieniu zarzutów przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Złożyła także wyjaśnienia - powiedział Daniel Prokopowicz, Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

źródło: x-news.pl