Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Ostrowianie wprowadzą pielgrzymów na Jasną Górę (zdjęcia)

Pielgrzymów z grupy srebrno-niebieskiej dzielą zaledwie dwa dni od przekroczenia bram świątyni na Jasnej Górze. Tymczasem spośród wszystkich grup uczestniczących w pielgrzymce wylosowano jedną, której przypadnie zaszczyt wprowadzenia pozostałych pątników do stóp Jasnogórskiej Pani.

2019/08/pielgrzymka-ostrow-027-jpg_5d5163f7e6682

Grupa ostrowska-zambrowska wprowadzi 35 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na wały jasnogórskie. Jako druga, na Jasną Górę wejdzie ostrołęcka grupa czerwono-zielona. Jako trzecia będzie szła grupa fioletowa, a czwarta - żółto-brązowa.

Dziś pielgrzymi zmierzają do Żurawia, gdzie odbędzie się ich ostatni nocleg. Pątnicy dwunastego dnia pielgrzymki zamierzają przejść trasę liczącą 35 km.

Wczoraj wierni pokonując przy sprzyjającej pogodzie odcinek o długości 34 km, wędrowali do miejscowości noclegowych Rudniki, Zaróg i Dąbrowa.

- Jedenaście dni, ponad 400 km w nogach i coraz mniej drogi do przejścia do Jasnogórskiej Madonny. Już za dwa dni około godziny 19.00 będziemy wchodzić na wały jasnogórskie. Dzisiejszy dzień był bardzo słoneczny. Droga przez las, czy odpoczynek w cieniu był wybawieniem przy wysokiej temperaturze. Msza święta odbyła się w kościele w Kluczewsku, gdzie odbyło się także losowanie kolejności wejścia na Jasną Górę. Na następnym postoju w Kurzelowie zostaliśmy poczęstowani gorącym rosołem. Przekroczyliśmy też granicę kolejnego województwa. Śpimy dzisiaj na ziemi śląskiej w miejscowościach: Rudniki, Zaróg i Dąbrowa - czytamy w pielgrzymkowej relacji.

Piesza Łomżyńska Pielgrzymki na Jasną Górę zakończy się w środę 14 sierpnia. Relację z pielgrzymki można śledzić na facebookowym profilu Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.