Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Ostrowianie wprowadzą pielgrzymów na Jasną Górę (zdjęcia)

Pielgrzymów z grupy srebrno-niebieskiej dzielą zaledwie dwa dni od przekroczenia bram świątyni na Jasnej Górze. Tymczasem spośród wszystkich grup uczestniczących w pielgrzymce wylosowano jedną, której przypadnie zaszczyt wprowadzenia pozostałych pątników do stóp Jasnogórskiej Pani.

2019/08/pielgrzymka-ostrow-027-jpg_5d5163f7e6682

Grupa ostrowska-zambrowska wprowadzi 35 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na wały jasnogórskie. Jako druga, na Jasną Górę wejdzie ostrołęcka grupa czerwono-zielona. Jako trzecia będzie szła grupa fioletowa, a czwarta - żółto-brązowa.

Dziś pielgrzymi zmierzają do Żurawia, gdzie odbędzie się ich ostatni nocleg. Pątnicy dwunastego dnia pielgrzymki zamierzają przejść trasę liczącą 35 km.

Wczoraj wierni pokonując przy sprzyjającej pogodzie odcinek o długości 34 km, wędrowali do miejscowości noclegowych Rudniki, Zaróg i Dąbrowa.

- Jedenaście dni, ponad 400 km w nogach i coraz mniej drogi do przejścia do Jasnogórskiej Madonny. Już za dwa dni około godziny 19.00 będziemy wchodzić na wały jasnogórskie. Dzisiejszy dzień był bardzo słoneczny. Droga przez las, czy odpoczynek w cieniu był wybawieniem przy wysokiej temperaturze. Msza święta odbyła się w kościele w Kluczewsku, gdzie odbyło się także losowanie kolejności wejścia na Jasną Górę. Na następnym postoju w Kurzelowie zostaliśmy poczęstowani gorącym rosołem. Przekroczyliśmy też granicę kolejnego województwa. Śpimy dzisiaj na ziemi śląskiej w miejscowościach: Rudniki, Zaróg i Dąbrowa - czytamy w pielgrzymkowej relacji.

Piesza Łomżyńska Pielgrzymki na Jasną Górę zakończy się w środę 14 sierpnia. Relację z pielgrzymki można śledzić na facebookowym profilu Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja